Elisa viib kiire ja soodsa internetiteenuse Viljandimaale

02.11.2010

Tänasest kogu Viljandimaa 3,5G leviga katnud Elisa viib maainimesteni võimaluse kasutada kiiret ja soodsaimat internetiteenust.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on tegemist suure sammuga, sest tänaseni pole paljudel maapiirkonnas elavatel inimestel võimalust kasutada internetiteenust taskukohase hinnaga. „Kogu Viljandimaa katmine mobiilse interneti levialaga annab kogu maakonna inimestele võimaluse kasutada koduinternetiga samaväärsetel kiirustel m-internetti," ütles Sami Seppänen. „Mobiilse interneti kasutamiskiirused tõusid Viljandimaal kümnetes kordades, sest 3,5G võrk suudab pakkuda keskmiseid allalaadimiskiiruseid 2-7 Mbit/s."

Elisa pakub mobiilset internetti turu soodsaimate hindadega. MiNT pakettides algavad hinnad 99 kroonist kuus ning koos soodsa paketiga saab iga klient soovi korral kaasa ka tasuta netipulga.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul jõuab Elisa kiire, mobiilne internet täna juba enam kui miljoni Eesti elanikuni ning Eesti territooriumist on kaetud pea pool.

Andrus Kaarelsoni sõnul said Viljandimaal muuhulgas 3,5G leviga kaetud sellised huvitavad kohad nagu Soomaa ja Paistu Põrguorg, mis toob mobiilse interneti matkajate ja loodushuvilisteni. „Kindlasti kasutavad ka Eesti Pärimusmuusika Keskuse või suvise Viljandi folkloorifestivali külastajad meelsasti internetti, kas siis uudiste lugemiseks või sõpradedega suhtlemiseks suhtlusportaalides või e-posti teel," sõnas Andrus Kaarelson.

Elisa rajas Viljandimaale 17 tugijaama. Viljandi linna, mis sai mobiilse interneti leviga kaetud juba septembri keskpaigas, rajas Elisa kokku 11 tugijaama. Novembri keskel lisandub maakonda veel kolm 3,5G tugijaama - Auksi, Mähma ja Leie tugijaamad.

Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on mobiilse interneti levialad avanud kõikides Eesti linnades: Kehra, Abja-Paluoja, Antsla, Elva, Haapsalu, Jõgeva, Jõhvi, Kallaste, Karksi-Nuia, Keila, Kilingi-Nõmme, Kiviõli, Kohtla-Järve, Kunda, Kuressaare, Kärdla, Lihula, Loksa, Maardu, Mustvee, Mõisaküla, Narva, Narva-Jõesuu, Otepää, Paide, Paldiski, Põltsamaa, Põlva, Pärnu, Püssi, Rakvere, Rapla, Räpina, Saue, Sillamäe, Sindi, Suure-Jaani, Tallinna, Tamsalu, Tapa, Tartu, Tõrva, Türi, Valga, Viljandi, Võhma ja Võru. 3,5G leviga on kaetud ka suur osa Harjumaast.
Lisaks kõikidele Eestimaa linnadele saab Elisal käesoleva aasta lõpuks 3,5G leviga kaetud kokku kuus maakonda. Tänaseks on Elisa UMTS900 tehnoloogial põhinevad 3,5G levialad avanud Viljandimaal, Pärnumaal, Tartumaal ning Paide-Mäo piirkonnas. Veel selle aasta jooksul laieneb 3,5G leviala kahte maakonda: Järva- ja Raplamaale. Asumeid on 3,5G leviga kaetud pea 1100.

Kokku investeeris Elisa Viljandimaa leviala rajamisse 14 miljonit krooni. 

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.