Elisal on Tallinnas kiireim 3,5G võrk

24.09.2010

Septembris läbi viidud mõõtmistulemuste raport näitas, et Elisa pakub võrreldes teiste operaatoritega Tallinnas kiireimat ja kvaliteetseimat mobiilset internetti.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul näitasid mõõtmistulemused, et Elisal on võrreldes konkurentidega Tallinnas suurim mobiilse interneti allalaadimiskiirus ning kõige paremini häälestatud 3,5G leviala.

Elisa mobiilse interneti keskmine allalaadimise kiirus oli Tallinnas üle linna mõõdetuna 3,8 Mbit/s, EMT-il 3,7 Mbit/s ning Tele2-el 2,1 Mbit/s. Mõõtmiste ajal saavutatud tippkiirused ulatusid Elisal 11,6 Mbit/s, EMT-l 11,4 Mbit/s ning Tele2-l 5,6 Mbit/s.

Mõõtmistulemuste järgi on Tallinna linnas Elisal 3,5G levitugevus võrreldes konkurentidega kolm korda suurem, mis võimaldab tagada interneti kasutajatele vaieldamatult kõige paremat 3,5G siselevi hoonetes. See on oluline eelis meie klientidele, kuna interneti teenust kasutatakse üldjuhul siseruumes ning parim levi võimaldab saavutata ka suurimaid allalaadimiskiiruseid.

Saavutatud mobiilse interneti keskmine kiirus - 3,8 Mbit/s on võrreldav tavapärase koduneti kiirusega. M-interneti lisavõimalusteks on kiire neti kasutamine kodust või kontorist väljas olles ning võimalus kasutada netti nii arvuti kui ka mobiiltelefoniga. Maksimaalsete kiiruste saavutamine mobiilse interneti kasutamisel sõltub väga palju ka seadme omadustest (modemist, mobiiltelefonist), mida klient kasutab.

Elisa on 3,5G võrguga jõudnud kõikidesse Eestimaa linnadesse, asumeid on 3,5G võrguga kaetud kokku juba üle 800. Käesoleva aasta lõpuks saab Elisal 3,5G leviga kaetud kokku kuus maakonda. Tänaseks on Elisa 3,5G levialad avanud Harjumaal, Pärnumaal, Tartumaal ning Paide-Mäo piirkonnas. Veel selle aasta jooksul laieneb 3,5G leviala kolme maakonda: Viljandi-, Järva- ja Raplamaale.

Elisa on käesoleval aastal investeerinud võrkude rajamisse pea 100 miljonit krooni.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.