Elisa 3,5G levib nüüd ka Põlvas, Otepääl ja Võrus

10.06.2010

Elisa rajas 3,5G levialad Põlva, Otepää ja Võru linnadesse, Värska alevikku ja Pühajärve külla.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul on mobiilne internet viimase paari aasta jooksul tänu arvestusväärsetele kiirustele tõusnud koduinternetile võrdväärseks konkurendiks.

Põlvas on 3,5G võrguga kaetud kogu linn ning Võrus ja Otepääl kesklinna piirkonnad. Võrus avab Elisa lähiajal veel ühe 3,5G tugijaama ning siis on juba kogu linn 3,5G leviga kaetud.

Elisa pakub mobiilset internetti klientidele väga soodsatel tingimustel. Mais turule toodud MINT pakettides kaotas Elisa mahupiirangud ning kardinaalse muudatuse läbisid ka pakettide hinnad. Elisa MINT pakettides on hinnad püsiinternetist soodsamad; näiteks 1 Mbit/s kiirust võimaldav MINT pakett maksab kliendile kõigest 99 krooni, lisaks saab klient kaasa ka tasuta netipulga.

Elisa käesoleva aasta eesmärgiks on välja ehitada suurim ja kiireim 3,5G leviala. Elisa kiire mobiilne internet jõuab käesoleva aasta lõpus miljoni Eesti elanikuni ning Eesti territooriumist saab kaetud 50%.

Lisaks 47 Eesti linnale katab Elisa kiiret mobiilset internetti võimaldava võrguga ka maapiirkonnad. Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Tänaseks on Elisa 3,5G levialaga katnud kolm maakonda ning aasta lõpuks on neid maakondi kokku juba kuus.

Praegu on Elisa UMTS900 tehnoloogial põhinevad 3,5G levialad avanud Pärnu- ja Tartumaal ning Paide-Mäo piirkonnas. Sel aastal laieneb leviala Järva-, Rapla- ja Viljandimaale. Lisaks laiendab Elisa veelgi 3,5G leviala Harjumaal.

Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on kuni 21 megabitist andmeside kiirust võimaldava mobiilse interneti levialaga katnud juba 38 linna: Võru, Värska, Põlva, Otepää, Kunda, Kiviõli, Püssi, Kohtla-Järve, Põltsamaa, Jõgeva, Mustvee, Kallaste, Tamsalu, Tapa, Lihula, Tõrva, Abja-Paluoja, Karksi-Nuia, Mõisaküla, Võhma, Suure-Jaani, Viljandi, Valga, Kilingi-Nõmme, Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere, Haapsalu, Jõhvi, Paide, Paldiski, Kuressaare, Maardu, Keila, Sindi, Elva ja Saue. Lisaks on Elisa avanud UMTS900 tehnoloogial põhinevad 3,5G levialad Pärnumaal, Tartumaal, Harjumaal ning Paide-Mäo piirkonnas.

Vastava mobiiltelefoni või modemi olemasolul saab Elisa klient kasutada 3,5G levialades kuni 21 Mbit/s allalaadimiskiirust ja 5,7 Mbit/s ülelaadimiskiirust pakkuvat m-interneti teenust.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.