Elisa viib mobiilse interneti massidesse

07.05.2010

Elisa toob tulevast esmaspäevast turule mobiilse interneti paketid, kus pole mahupiiranguid ning, mille hind on püsiinternetist soodsam. Lisaks laiendab Elisa sel aastal jõuliselt 3,5G leviala, kattes aasta lõpuks Eesti territooriumist 50%.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on Elisa käesoleva aasta eesmärgiks välja ehitada suurim ja kiireim 3,5G leviala. „Viimase paari aasta jooksul on mobiilne internet tänu arvestusväärsetele kiirustele tõusnud koduinternetile võrdväärseks konkurendiks," ütles Sami Seppänen. „Ennustan, et paari aasta pärast ei kasuta kliendid internetiteenuseid enam üldse kaabli, vaid ainult õhu kaudu ehk tarbivad üksnes mobiilset internetti."

„Kuna läbimurre paaril viimasel aastal on toimunud tänu seadmete: sülearvutite, netipulkade ja nutitelefonide hinnalangusele ja kiiruste kasvule, on üheltpoolt oluline tuua ka teenuse kasutamise hind alla ning teisalt jätkata hoogsat investeerimist 3,5G levialadesse," ütles Sami Seppänen.

Sami Seppäneni sõnul on Elisa 3,5G levialade rajamisel maapiirkondadesse konkurentidega võrreldes selgel liidripositsioonil. Konkurendid on keskendunud 3,5G võrgu rajamisele linnadesse, mis ei võimalda kliendil kasutada kiiret mobiilset internetti igal pool ning jätab maapiirkondade elanikud üldse selle teenuse kasutamise võimalusest ilma," tõdes Sami Seppänen.

Elisa eesmärgiks on lisaks 47 Eesti linnale katta kiiret mobiilset internetti võimaldava võrguga ka maapiirkonnad. Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Tänaseks on Elisa 3,5G levialaga katnud kolm maakonda ning aasta lõpuks on neid maakondi kokku juba kuus.

„Elisa kiire mobiilne internet jõuab käesoleva aasta lõpus miljoni Eesti elanikuni ning Eesti territooriumist saab kaetud 50%," sõnas Elisa juhatuse esimees. „See on kõva edumaa konkurentide ees ning kavatseme seda positsiooni jõuliselt hoida."

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on mobiilne internet täna elitaarne toode, mis hinnaklassi ja piiratud kasutusmahu tõttu pole jõukohane igale kliendile. „Uuringutest on välja tulnud, et suur osa Eesti inimestest kasutaks mobiilset internetti, kui hind oleks taskukohane ja poleks hirmu kasutusmahtu ületades hiigelarvet saada," sõnas Andrus Hiiepuu.

TNS Emori poolt 2010. aasta aprillis läbi viidud küsitlus näitas, et 80% inimestest on huvitatud m-internetist, kuid neist 60% peavad võimalikuks m-interneti kasutuselevõttu, kui hind ei ületa 100 krooni kuus.

Andrus Hiiepuu rõhutas, et Elisa kaotab kõikides mobiilse interneti pakettides mahupiirangud. „Tänu sellele kaob üks inimeste suurimatest hirmudest ning kliendil pole vaja enam pead murda, kui palju mahtu võtab ühe e-kirja lugemine või faili allalaadimine," ütles Andrus Hiiepuu.

Kardinaalse muudatuse läbivad ka mobiilse interneti pakettide hinnad. „Elisa MINT pakettides on hinnad püsiinternetist soodsamad," sõnas Andrus Hiiepuu. Näiteks 1 Mbit/s kiirust võimaldav MINT pakett maksab kliendile kõigest 99 krooni, lisaks saab klient kaasa ka tasuta netipulga.

Praegu on Elisa UMTS900 tehnoloogial põhinevad 3,5G levialad avanud Pärnu- ja Tartumaal ning Paide-Mäo piirkonnas. Sel aastal laieneb leviala Järva-, Rapla- ja Viljandimaale. Lisaks laiendab Elisa veelgi 3,5G leviala Harjumaal.

Tänavu kattis Elisa esimese operaatorina mobiilse internetiga Saaremaa ja Hiiumaa praamiühendused, pakkudes m-internetti nii Virtsu, Rohuküla, Heltermaa, Kuivastu sadamates kui ka kogu praamiteekonna ulatuses.

Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on kuni 21 megabitist andmeside kiirust võimaldava mobiilse interneti levialaga katnud juba 25 Eesti linna: Tapa, Lihula, Tõrva, Abja-Paluoja, Karksi-Nuia, Mõisaküla, Võhma, Suure-Jaani, Viljandi, Valga, Kilingi-Nõmme, Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere, Haapsalu, Jõhvi, Paide, Paldiski, Kuressaare, Maardu, Keila, Sindi, Elva ja Saue.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.