Elisa pakub Tartus kiireimat ja kvaliteetseimat M-Internetti

19.01.2010

Täna, 19. jaanuaril valminud Pöyry Telecom OY poolt läbiviidud mõõtmistulemuste raport näitas, et täissideoperaator Elisa pakub võrreldes teiste operaatoritega Tartu linnas kiireimat ja kvaliteetseimat mobiilset Internetti.

Tartus kinnitas Elisa M-Interneti parimat kiirust Põhjamaade juhtiva konsultatsioonifirma Pöyry Telecom OY kvaliteediuuring. „Elisa strateegia on pakkuda oma levialades parimat kliendikogemust. Parimate kõnelevi levialade väljaehitamise kõrval on Elisa suunaks ehitada välja ka parimad 3,5G levialad," ütles Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

Elisa võrkude valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul näitasid mõõtmistulemused, et Elisal on võrreldes konkurentidega Tartus kõige enam 3,5G tugijaamu, suurim M-Interneti allalaadimiskiirus ning kõige paremini häälestatud võrk. „Elisa mobiilse Interneti keskmine kiirus Tartus ületas konkurentide kiirust pea megabiti võrra," sõnas Andrus Kaarelson. Elisa M-Interneti keskmine kiirus oli Tartus 3,4 Mbps. EMT-il 2,7 ja Tele2-el 2,6 Mbps.

Saavutatud M-Interneti keskmine kiirus - 3,4 Mbps on võrreldav tavapärase koduneti kiirusega. M-Interneti lisavõimalusteks on kiire neti kasutamine kodust või kontorist väljas olles ning võimalus kasutada netti nii arvuti kui ka mobiiltelefoniga.

Andrus Hiiepuu sõnul tähendab mõõtmistulemustest välja tulnud megabiti võrra kiirem M-Internet kasutajale oluliselt paremat kliendikogemust, olgu seda siis igapäevase kontoritöö tegemisel või poppide suhtluskeskkondade Twitter ja Facebook kasutamisel. „Näiteks igapäevasele mobiilse kontori - e-posti ja veebiteenuste kasutajale on taolise kiirusega e-kirjade saatmine sama kiire ja harjumuspäraselt mugav kui fiksinterneti puhul," ütles Andrus Hiiepuu.

Elisa mobiilse Interneti teenust kasutab tänase seisuga 25% Elisa klientidest. „Mobiilne andmeside on üks suuremaid arenguvaldkondi telekommunikatsiooni sektoris ning teenuse populaarsuse hüppelise edu taga ongi just kiiruste tempokas kasv ning lisaks ka kasutusmugavus," sõnas Andrus Hiiepuu.

Mullu mais avas Elisa Tartumaal UMTS900 leviala, mis tõi Tartumaa inimesteni kiire ja soodsa mobiilse koduinterneti ning tegi võimalikuks kõikide kolmanda põlvkonna 3,5G teenuste kasutamise. UMTS900 võrgud Paide ja Mäo piirkonda ning Tartumaale rajanud Elisa on kolmas operaator Euroopas, kes on selle tehnoloogia kasutusele võtnud.

Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on kuni megabitist andmeside kiirust võimaldava mobiilse Interneti levialaga katnud juba 14 Eesti linna: Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere, Jõhvi, Paide, Haapsalu, Kuressaare, Paldiski, Maardu, Keila, Sindi, Saue ja Elva. Samuti on 3,5G levialaga kaetud kogu Tartumaa, suur osa Harjumaast ning Paide ja Pärnu lähiümbrused.

 

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.