Elisa on interneti püsiühendusega katnud praktiliselt kogu Tartu linna

02.12.2009

Eesti esimene täissideoperaator Elisa pakub nüüd interneti püsiühendust praktiliselt kogu Tartu linnas. Kokku on Elisa Tartus interneti püsiühendusega katnud 14 linnaosa, detsembris lisandub ka Raadi ning ning tuleva aasta jooksul hakkame ülikiiret internetiühendust pakkuma ka viimases kolmes Tartu linnaosas.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppäneni sõnul on Elisa strateegiliseks suunaks pakkuda oma klientidele täissidelahendust. „Selle aasta alguses koondasime kõik igapäevaelus vajalikud sideteenused ühte paketti, sest kliendi jaoks on äärmiselt mugav võtta kõik sideteenused soodsa hinnaga ühe operaatori juurest. Ühe miinimumarve sees on üliodavad mobiilikõned, kiire internet, kodutelefon ning kõiki neid teenuseid saab kasutada nii kodus, kontoris kui ka liikvel olles," sõnas Sami Seppänen.

„Aasta algusest turule toodud uudsed täissidepaketid lubavad meie erinevate kliendigruppide sidekulusid kokku hoida kuni 50%. Näiteks täissideteenuseid kasutava Elisa kliendi jaoks on koduinterneti ühendus lisakuutasuta," ütles Elisa juhatuse esimees.

Tänaseks on Elisa interneti püsiühendus kättesaadav 85 000 tartlasele. Linnaosadest on Tartus kaetud kesklinn, Annelinn, Tammelinn, Maarjamõisa, Vaksali, Ränilinn, Supilinn, Kruusamäe, Jaamamõisa, Karlova, Veeriku, Tähtvere, Ülejõe ja Ihaste linnaosad. Raadil saab leviala valmis detsembri keskpaigaks ning tuleval aastal saavad püsiühendusega kaetud ka viimased linnaosad: Ropka ja Ropka tööstuse ning Variku.

Elisa paigaldas Tartusse kokku 19 andmesidesõlme ning detsembris lisandub veel üks.

Tartu kodudesse ja kontoritesse tõi Elisa internetiühenduse kiirusega kuni 24 megabitti sekundis. „Taoline internetiühenduse kiirus rahuldab täielikult nii era- kui ka ärikliendi vajadusi," ütles Sami Seppänen. „See annab võimaluse kasutada internetiühendust samaaegselt mitme arvutiga, alla laadida suuremahulisi pildi- või videofaile ning kasutada mugavalt erinevaid suhtlusteenuseid. Näiteks 1 GB suuruse videofaili saab arvutisse alla laadida kõigest 6-7 minutiga."

Firmadele pakub Elisa lisaks sümmeetrilist ühendust, mille 11Mbit/s kiirus mõlemas suunas on vajalik, kui kasutatakse kaugtöökohti, oma veebi- või raamatupidamisserverit.

Käesoleva aasta mais avas Elisa Tartumaal UMTS900 leviala, mis tõi maaküladesse soodsa hinnaga uue põlvkonna kiirusega interneti. Tartumaa elanikel on võimalik kasutada vastava mobiiltelefoni või modemi olemasolul kuni 14,4 Mbit/s allalaadimiskiiruse ja 5,7 Mbit/s ülelaadimiskiiruse standardit toetavat M-Internetti.

Elisa pakub interneti püsiühendust Tartus, Tallinnas, Pärnus ning Harjumaal Tabasalus, Viimsis ja Harkus. 

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.