Elisa on tänavu ehitatud sama palju uusi tugijaamu kui mullu

17.11.2009

Täissideoperaator Elisa investeerib 3,5G leviala ehitamise kõrval jätkuvalt ka 2G kõnelevi arendamisse linnades ja maapiirkondades. Sel aastal on Elisa kõnelevi leviala ehitamisse investeerinud kümne kuuga pea 80 miljonit krooni, kolmandas kvartalis avati kokku 21 uut tugijaama.

Elisa baas- ja raadiovõrgu valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul on Elisa sel aastal hoolimata majanduskriisist ehitanud uusi kõnelevi tugijaamasid sama palju kui mullu. „Liigume tempos, kus avame igal nädalal ühe uue kõnelevi tugijaama, tänu millele on Elisa suutnud parandada 2G levi oluliselt maakondades üle kogu Eesti," sõnas Andrus Kaarelson.

Andrus Kaarelsoni sõnul on levialade väljaehitamine operaatori jaoks võrreldes eelmise aastaga muutunud odavamaks. „Ehitushinnad on alanenud tänu fokusseeritud, piirkondlikele leviarendustele ning ehitusturu madalseisule kolmandiku võrra. Samuti on viimase aastaga läbi räägitud seadmete tarnelepingud ning hinnatasemed on muutunud märkimisväärselt madalamaks," ütles Andrus Kaarelson.

Kõnelevi arendamiseks linnades ja maapiirkondades on Elisa avanud sügise jooksul uued 2G tugijaamad Pärnumaal, Raplamaal, Harjumaal, Läänemaal, Jõgevamaal, Põlvamaal ja Võrumaal.

Tallinnasse ehitas Elisa 6 uut tugijaama, sealhulgas rajati 2G ja 3,5G siselevi Nordea Majja, Solarise meelelahutuse- ja elustiili keskusesse Solaris, Männiku Ärimajja ning Rocca al Mare Büroohoonesse. Tallinnas ehitas Elisa 2G ja 3,5G tugijaamad veel Keskturu kõrvale ning Kadriorgu.

Eesti linnadest lisandus Elisa kõnelevi tugijaam Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrvale, Kuressaarde Auriga Kaubanduskeskusesse, Keila haiglasse, Haapsalu linnapiirile Tallinna maantee äärde ning Pärnu Kontserdimajja.

Harjumaal avas Elisa kõnelevi tihendamiseks 2G ja 3,5G tugijaamad Jõgisool ja Põrguväljal. Võrumaal 2G Meremäele. Jõgevamaal teenindavad Elisa kliente nüüd Tabivere ja Piibumäe 2G tugijaamad. Põlvamaal paranes kõnelevi tänu Orava raudteejaama ning Raplamaal tänu Hagudi raudteejaama kõrvale rajatud tugijaamale.

Pärnumaal avas Elisa 2 uut kõnelevi tugijaama, üks neist paikneb Oidremal ja teine Kilingi-Nõmmel.

Viimsis on Elisa tihendanud märgatavalt Mobiilse Interneti levi ning nüüdsest on seal kaks korda rohkem 3,5G tugijaamasid. Uued 3,5G tugijaamad avas Elisa Viimsi alevikus, Miiduranna sadamas ja Tammneeme külas.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.