Mobiilidest ökopingid ootavad istujaid jalgu puhkama

02.11.2009

Tänasest on igal veidi väsinud jalakäijal võimalus jalgu puhata Tallinna südalinnas, Solarise keskuse ees Eesti esimestel mobiiltelefonidest valmistatud ökopinkidel.

Inimesed tõid Elisa, Nokia ja Elektroonikaromu rohelise ühisaktsiooni käigus Elisa esindustesse kokku 12 700 lauasahtlis tolmu kogunud mobiiltelefoni. Kolm koostööpartnerit panid seljad kokku ning tegid nendest telefonidest üheskoos kümme pargipinki, mis said paigutatud Tallinna südalinna.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on kolme koostööpartneri ühisaktsioonil mitmeid väga olulisi väärtuseid. „Mobiiltelefonidest ökopink on eriline pargimööbel, kus väsinud jalakäija saab jalgu puhata, kuid samas on tegu ka turismiatraktsiooniga nii Eesti inimesele kui ka välisturistile," lausus Elisa juhatuse liige. „Omaette väärtus on selles, et viisime inimesteni sõnumi, mida kõike saab mobiiltelefonidest valmistada. Vaid vähesed teadsid enne aktsiooni algust, et mobiiltelefone on peale hävitamist võimalik kuni 80% ulatuses taaskasutada."

Nokia juhatuse liikme Jüri Teemanti sõnul ei ole telefonid enam ammu vaid helistamiseks. „Täna siis tutvustame inimestele veel üht päris huvitavat uut funktsiooni, tõsi küll siin peab veidi rohelise töötlemisega tegelema, kuid üks praktiline kasu meist igaühele juures igal juhul!," ütles Jüri Teemant. Nokia poolt läbiviidud ülemaailmne uuring tõestab, et 44% vanades mobiiltelefonidest vedeleb meie kapinurgas täiesti kasutult ja ainult 3% tuuakse tagasi ringlusesse. Nokia tegeleb loodussäästliku mõtteviisi juurutamisega kõikjal maailmas, viimane Dow Jonesi 2009-2010 raport kuulutas Nokia jätkusuutlike tehnoloogiaettevõtete pingereas esimeseks.

Solarise keskuse juhatuse liikme Peeter Rebase sõnul kuulub keskkonnasõbralikkus Solarise põhiväärtuste hulka. "Täna paika saanud ökopingid ning peagi avatav Eesti esimene avalik katusepark väljendavad meie rohelist mõtteviisi tavapärasest veidi silmatorkavamal moel," ütles Rebane ning tänas keskuse poolt ökopinkide idee autoreid ja teostajaid.

MTÜ Elektroonikaromu juhatuse esimees Aivo Kangus märkis, et see koostöö on hea näide, kus kõik osapooled andsid endast parima ja tänu sellele ei pea tulemust häbenema ka ekspertide ees. „Hoolimatu käitumise korral oleks väärtuslik materjal ladestatud koos olmeprügiga ja raisku oleks läinud oluline loodusressurss," ütles Aivo Kangus.

Solarise keskuse ette paigaldatud ökopinkide metallist konstruktsioon valmistati Riias ning pingilauad toodeti Soomes.

Kuigi seekordne ühisaktsioon on läbi, võtavad Elisa esindused jätkuvalt vastu vanu, lausahtlis kasutult seisvaid mobiiltelefone. Vanadest telefonidest on lisaks pargipinkidele võimalik taastoota vasest puhkpille, väärismetallist ehteid, plastikust laste mänguväljakuid, meditsiini tarbeid, jäätmekütust või uusi telefone.  

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.