Elisa on Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse asutajaliige

10.08.2009

Elisa on teisipäeval, 11. augustil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis loodava Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse asutajaliige. Sihtasutuse eesmärgiks on viia 100 megabaidine interneti ühendus igasse Eesti külla.

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse eesmärgiks on 2015. aasta lõpuks Eesti maapiirkondades välja arendada uue põlvkonna lairibavõrgu baasinfrastruktuur. Projekti EstWin käigus planeeritakse Euroopa rahade toel ehitada kuni 6400 km optilist kaablit ning selle hinnanguline maksumus on 1,5 miljardit krooni.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on ühisprojekti näol tegemist väga positiivse sammuga, sest see vähendab oluliselt infokihistumist ühiskonnas ja seda eriti linna- ja maapiirkondade vahel. „See annab maal elavale inimesele võimaluse kasutada samaväärseid teenuseid ning ühtlasi tõsta ka maapiirkondade konkurentsivõimet," ütles Sami Seppänen. „Positiivne on ka see, et konkurents tiheneb ja internetiteenused jõuavad inimesteni soodsama hinnaga."

Sami Seppänen märkis, et tulevikus loob kaabelvõrk võimaluse viia 100 megabaidine interneti ühendus igasse Eesti külla. „Eesti pürib e-riigiks ja üks selle eeldusi on, et kõigil kodanikel on võrdsed võimalused ligipääsuks avalikele teenustele. Avalikud veebiteenused - nii nagu kõik veebiteenused - muutuvad aina andmemahukamaks. Nii, nagu vajame järjest võimsamat protsessorit ja suuremat kõvaketast, vajame ka kiiremat internetiühendust," sõnas Sami Seppänen. Kaabelvõrk võimaldab pakkuda ka suuremaid M-Interneti kiiruseid 3,5G võrgus.

Sihtasutuse asutajad on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) liikmed AS Elion Ettevõtted, Elisa Eesti AS, AS EMT, AS Eltel Networks, AS Ericsson Eesti, AS Tele2 Eesti ja Televõrgu AS.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.