Igal nädalal avab Elisa ühe uue kõnelevi tugijaama

17.06.2009

Eesti suurima 3,5G leviala ehitamise kõrval panustab täissideoperaator Elisa jätkuvalt ka 2G kõnelevi arendamisse linnades ja maapiirkondades. Sel aastal on Elisa kõnelevi leviala ehitamisse investeerinud viie kuuga 12 miljonit krooni ning avanud igal nädalal uue tugijaama.

Elisa baas- ja raadiovõrgu valdkonna juhi Andrus Kaarelsoni sõnul on Elisa 2G levi oluliselt paranenud maakondades üle kogu Eesti. „Kõnelevi arendamiseks linnades ja maapiirkondades on Elisa avanud viie kuu jooksul uued 2G tugijaamad Tartumaal, Läänemaal, Saaremaal, Raplamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Harjumaal, Tallinnas ja Rakveres," ütles Andrus Kaarelson.

Tartumaal on uued 2G tugijaamad avatud Ülenurmel ning Tartu lähistel Tiksojas, mis tõstis oluliselt kõnelevi kvaliteeti Tartu-Tallinna maanteel. Harjumaal lisandusid 2G tugijaamad Kloogale ning Viimsisse Nurmiku tänava piirkonda.
Läänemaal avas Elisa kõnelevi tihendamiseks 2G tugijaamad Vatlas ja Keedikal. Saaremaal avasime 2G tugijaamad Sauveres, mis parandas kõnelevi kvaliteeti Kuressaare-Mustjala maanteel ning Raplamaal Sipal, mis toetab levi Märjamaa-Kullamaa teelõigul.

Jõgevamaal teenindab Elisa kliente nüüd Pataste tugijaam, mis tõstis ühtlasi levikvaliteeti Tartu-Jõhvi maanteel. Lääne-Virumaal, Rakvere linna ümbruses paranes kõnelevi tänu Uhtna tugijaamale, mis teenindab ka Rakvere-Narva maanteed.
Rakveres avas Elisa 2 uut tugijaama, üks neist paikneb Rakvere kesklinnas ja teine Lääne-Virumaa suurimas Tõrremäel asuvas ostuparadiisis Põhjakeskuses.

Tallinnas parandas Elisa kõnelevi kvaliteeti Õismäel Rocca Al Mare keskuses ja Pikaliiva asumis, Kristiine linnaosas Pilve tänaval, Põhja-Tallinna linnaosas Paavli tänaval ja Vana-Kalamaja asumis ning Nõmmel Kalda tänava piirkonnas.
Tallinna ja Tartu kolmes kõrghoones avas Elisa siselevi tugijaamad. Taolised tugijaamad on olemas nüüd Tallinnas Delta Plazas ja Tammsaare ärikeskuses ning Tartus Tigutornis.

Kõik uued 2G tugijaamad toetavad EDGE andmesidet ning kokku on EDGE andmesideteenuse võimelised 83% Elisa tugijaamadest. Elisa pakub parimat kõnelevi kvaliteeti üheteistkümnes Eestis linnas ning nende lähipiirkonnas, kus elab kokku 70% Eesti elanikkonnast. Parima kõneleviga on kaetud Tallinn, Tartu, Kohtla-Järve, Jõhvi, Sillamäe, Narva, Võru, Valga, Viljandi, Otepää ja Pärnu.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.