Rahvusmustrites Elisa rüperaaliga laulu- ja tantsupeole

09.06.2009

Laulu- ja tantsupeo eel on Elisa oma esindustesse toonud rahvusmustriga rüperaalid, et anda mobiilsele arvutifännile võimalus võtta rahvusmustrid kaasaegsesse kasutusse ka arvuti kaanel.

Eesti Rahva Muuseumi teaduri Reet Piiri sõnul pole ilusaid ja häid asju kunagi liiga palju, eriti kui need toetuvad traditsioonidele. „Elisa sülearvutite kaanekujunduses on kasutatud igale eestlasele äratuntavaid sümboleid - triibuseelikut ja vöökirja kaheksaharulist õnnetähte. Arvan, et laulu- ja tantsupiduline võib päris uhkusega avada väikese Lenovo sülearvuti rahvusmustriga kaane, jäädvustada peomuljed veebi, klõpsuga kaane sulgeda... Ja jätta kõrvalseisjad tõdema, et nii palju kui laulupeol neid triibuseelikuid ja vöökirju ka ei ole, pole see arvutikaanel olev sugugi liiast," sõnas Reet Piiri.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on laulu- ja tantsupeo aastal seni rahvarõivaraamatutest teada olevad rahvarõivamustrid mitmel pool aktiivselt kasutusse võetud ning seeläbi taas ellu äratatud. „Kui praeguseks on Eesti ajaloolised rahvusmustrid kaunistamas sokke ja tenniseid, siis Elisal on mobiilsetele arvutifännidele varuks võimalus soetada endale rahvusmustriga sülearvuti," lausus Andrus Hiiepuu. „Rüperaaliga on hea laulu- ja tantsupeo ajal nii esinejal kui ka pealtvaatajal oma peoelamusi veebi jäädvustada ning teistega jagada."

Miniraali fännidel on võimalus väikese Lenovo sülearvuti kaanele valida kas Kanepi kihelkonna stiliseeritud vöökiri, Kihnu kördi või Urvaste kihelkonna seeliku triibustik. Muster kantakse rüperaali kaanele erilise kilega, mis on soovi korral ka kergesti eemaldatav.

Sülearvuti ja nutitelefoni vahelisse tootevahemikku jäävate minisülearvutite ehk netbook`ide müüki alustas Elisa juba eelmise aasta novembris. Tegemist on väikese ja kerge miniarvutiga, mis ei maksa suurele mobiilsusele sugugi lõivu oma tehniliste näitajate ja varustatuse osas. Lenovo IdeapadS10 sülearvuti aku peab vastu 6 tundi ning kaalub kõigest 1,3 kilogrammi.

Täissidelahenduse pakkujana on Elisa praeguseks Interneti püsiühenduse kas kaabli või õhu kaudu taganud pea kõigis Eesti nurkades ning taskukohase hinnaga minisülearvuti aitab paljudel ületada viimast takistust internetiteenuse tarbimisel. Elisa pakub oma M-Interneti 549 paketi korral kliendile Lenovo IdeapadS10 sülearvutit kõigest 990 krooniga. Lisaks on Vodafone Huawei K3715 netipulk 0 krooniga ning Elisa M-internet 349 pakett tasuta.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.