Tänasest on Elisal suurim mobiilse Interneti leviala Eestis

22.05.2009

Sel nädalal Tartumaa 3,5G levialaga katnud täissideoperaatoril Elisa on tänasest suurim mobiilse Interneti leviala Eestis.

„Elisa on levialade arendamisel valinud strateegia, kus pakub inimestele ainult kaasaegseimat ja parimat kvaliteeti. Viimase kahe aasta jooksul on Elisa rajanud parima kõnelevi 11 Eesti suurimasse linna ning tänasest on Elisa suurima 3,5G võrgu omanik Eestis," ütles Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen. „Tartumaa on Eesti esimene maakond, mis sai kaasaegse ja kiire 3,5G leviala. Seni pole veel ükski operaator Eestis kogu maakonda mobiilse Interneti levialaga katnud."

Mobiilse Interneti leviala toob Tartumaa inimesteni kiire ja soodsa mobiilse koduinterneti ning kõikide kolmanda põlvkonna 3,5G teenuste kasutamise võimaluse.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on uue internetilahenduse esmane kasutuseesmärk Tartumaal selle kasutamine koduse arvutiühendusena. „Kuni tänaseni polnud paljudel Tartumaa elanikel juurdepääsu korraliku kiirusega internetiühendusele," tõdes Andrus Hiiepuu.

Eesti maakondadesse 3,5G levialade rajamisel kasutab Elisa UMTS900 tehnoloogiat, mille ehituskulu moodustab ainult kolmandiku täna kasutusel oleva 3,5G võrgu rajamise maksumusest. UMTS900 võrgud Eesti maakondadesse rajanud Elisa on kolmas operaator Euroopas, kes on selle tehnoloogia kasutusele võtnud.

Andrus Hiiepuu sõnul tähendavad odavamad võrgu ehitamise kulud tartumaalasele ka soodsamaid paketihindasid. „„Elisa on esimene täissideoperaator, kes pakub ühes paketis Interneti püsiühendust, mobiili- ja tavatelefoniteenust. Tänu uuele tehnoloogiale ning teenuste ühte paketti koondamisele on meie täissidepaketid märgatavalt soodsamate hindadega," ütles Andrus Hiiepuu. „Täiesti uudne on see, et iga täissidepaketiga liituja saab nüüd üle Eesti kaasa ka tasuta modemi, et kasutada Interneti ühendust ja digiboksi, millega on võimalik vaadata kuute tasuta telekanalit."

Tartumaale rajatud 3,5G võrguga on maakonna elanikel võimalik kasutada vastava mobiiltelefoni või modemi olemasolul kuni 7,2 Mbps allalaadimiskiirust ja 1,5Mbps ülelaadimiskiirust pakkuvat M-Internetti.

Elisa esindustes müüdavad andmesidemodemid on täna kõik UMTS900 toega. Lisaks pakub Elisa oma esindustes ka UMTS 900 toega telefone - kokku 11 erinevat mudelit ning nende valik laieneb pidevalt. Eelmise aasta lõpuks tõid erinevad tootjad üle maailma turule kokku 56 UMTS900 telefoni ja andmesidemodemi mudelit.

Elisa investeeris Tartumaa UMTS900 levialasse 21 miljonit krooni, rajades ühtlasi kolm uut tugijaama Tartumaale Rannusse, Ülenurmele ja Tiksojasse. Arenduste käigus ehitati Tartumaale ka uus ülekandevõrk, et teenindada kiire M-Interneti teenuste andmesidemahtusid. Lisaks parandasid 3,5G leviarendused Tartumaal 2G kõnekvaliteeti.

2008. aasta jaanuaris avas Elisa Paide ja Mäo piirkonnas Elisa Soome järel teisena maailmas UMTS900 testvõrgu. Kommertsvõrgu avas Elisa Paide-Mäo piirkonnas 2009. aasta jaanuaris.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.