Elisa töötajate heategevuslike annetuste eest kingiti Pärnu koolile 30 tahvelarvutit

13.10.2014

Elisa töötajate poolt kogutud heategevusliku eesmärgiga fondi abil soetati 30 Samsung Galaxy Tab 4 tahvelarvutit ning anti need täna pidulikult üle Pärnu Vanalinna Põhikoolile.

Õpilastele seadmed pidulikult üle andnud Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu ütles, et Elisa toetab õppetöö digitaliseerimist Eesti koolides. „Elisa näeb, et nutiseadmed sisenevad tulevikus kooliellu kui õppetöö avardajad,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Meile tundub, et igapäevane koolipäev on just see, kus tahvelarvuti saab õppetööle olulisel määral kaasa aidata,“ lisas ta.

Hiiepuu sõnul ei piirdu Elisa ja kooli ühine koostöö tahvlite kinkimisega, vaid käsikäes testitakse ja püütakse aru saada, milleks kõigeks on tänapäeval nutikaid seadmeid võimalik õppetöös kasutada. „Praeguseks on loodud juba hulgaliselt hariduslikke äppe, mida saab tarvitada õppetöös, kuid enamasti on tegemist rakendustega iseseisvaks õppimiseks. Meie otsime koos kooliga suundasid, kus saab nutiseadmeid veelgi innovaatilisemalt ära kasutada rühmatöödes ning nii õpilaste kui ka õpetajate igapäevatöö lihtsustamises,“ selgitas Elisa juhatuse liige.

Hiiepuu sõnul kinkis Elisa tahvelarvutid nimelt Pärnu Vanalinna Põhikoolile, sest selle kooli õpetajad on tulihingelised digipöörde toetajad. „Oleme suhelnud mitmete Eesti koolidega, kuid see kool jäi meile eriti hästi silma. Seda just sellepärast, et kooli kõikidel õpetajatel on tahe nutiseadmed õppetöös aktiivselt kasutusele võtta ning seda kõikides õppeainetes,“ selgitas Andrus Hiiepuu.

Pärnu Vanalinna Põhikooli direktor Pille Tahkeri sõnul on nende kool digiõppe suunal igati edumeelne. „Pärnu Vanalinna Põhikool on ühinenud Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi haridustehnoloogia keskuse poolt ellu kutsutud digipöörde projektiga ning meie kooli õpetajad korraldavad Pärnus digiõpet teiste koolide õpetajatelegi,“ ütles Pille Tahker.

Eesti elukestva õppe strateegia aastateks 2014 – 2020 näeb ette üleminekut digitehnoloogia laiapõhjalisele rakendamisele õppetöös. „Selle eesmärgi saavutamine eeldab digiõppe jõudmist Eesti koolidesse. Selleks aga on olulise tähtsusega nii õpetajate kui õpilaste digipädevuse suurendamine ning digitaristu arendamine ja kaasajastamine,“ selgitas Pille Tahker.

Tahkeri sõnul on Vanalinna Põhikooli õpetajad suutnud tulemuslikult integreerida infotehnoloogia erinevad võimalused igapäeva õpetamisse ja õppimisse. „Meie õpilastele on muutunud juba harjumuspäraseks, et nutiseadmeid kasutatakse õppimiseks, harjutamiseks, teadmiste kinnistamiseks. Täna võime tõdeda, et digiseadmete igapäevane tark integreerimine õppeprotsessi on oluliselt tõstnud õppetöö efektiivsust ning suurendanud õpilaste õpimotivatsiooni ja õpihuvi,“ rääkis koolidirektor.

Tema sõnul võimaldavad Elisa poolt kingitud tahvelarvutid põhikoolil veelgi tulemuslikumalt kasutada digiõppe võimalusi, loovad võimalused uute õppematerjalide koostamiseks ja kasutuselevõtuks ning muudavad õppimise ja õpetamise huvitavaks.

Elisa näeb tulevikusuunana võimalust avardada koolide võimalusi õppetööks ka tänu tahvlite mobiilsusele. „Kõik Elisa poolt kingitavad tahvlid on 4G mobiilse andmeside toega ning aja möödudes soovime koos kooliga avastada võimalusi, kuidas ka uusi tehnoloogia poolt pakutavaid võimalusi hariduses veelgi paremini ära kasutada,“ lausus Andrus Hiiepuu.

Elisal on väga suur huvi olla kaasas selle arenguga, kus digiseadmed hakkavad koolis nii õpetajate kui õpilaste elu põnevamaks ja lihtsamaks muutma ning koostöö koolidega selles osas jätkub.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.