Täissideoperaator Elisa kattis kogu Jõhvi linna parima 3,5G leviga

18.03.2009

Eesti operaatoritest ainsana kogu Jõhvi linna 100%-liselt 3,5G võrguga katnud täissideoperaator Elisa pakub linlastele lisaks Interneti püsiühendusele ka kõiki ülikiire mobiilse Interneti teenuseid.

Andrus H sõnul on Elisa eesmärgiks täissideoperaatorina pakkuda kliendile ühest kohast ja ühtse paketina kõiki olulisi sidelahedusi, mida ta vajab kodus, kontoris ja liikvel olles. "Ülikiire mobiilne internet oli täissidelahenduses puuduvaks lüliks Jõhvis ning nüüd on ka see teenus Jõhvi era- ja ärikliendile püsiinterneti ja mobiilikõnede kõrval olemas," ütles Andrus H.

Andrus H sõnul on mobiilse Interneti tänased kiirused niivõrd head, et võimaldavad kasutajatel teha mugavalt kontoritööd või laadida kiirelt üles suuremahulisi pildifaile. „Mobiilse Interneti juures on plussiks see, et ta toimib kõikjal. Kaabli küljes olevat koduarvutit ju kaenlasse ei võta, aga M-internetiga varustatud sülearvutiga võid minna, kuhu iganes," ütles Andrus H. Elisa poolt pakutav mobiilse Interneti allalaadimiskiirus ulatub Jõhvis juba kuni 7,2 ning üleslaadimiskiirus 1,5 megabitini sekundis.

Andrus K sõnul tagab Jõhvi rajatud madal-tihe 3,5G võrk konkurentidega võrreldes nii parima välis- kui ka siselevi. „Nii mobiilset Internetti kui ka mobiiltelefoni kasutatakse väga palju siseruumides, mistõttu on kasutaja jaoks äärmiselt oluline omada ka tugevat siselevi hoonetes," ütles Andrus K.

Teenuste kvaliteedi väljaselgitamiseks läbiviidud mõõtmistulemused näitasid, et Elisa 3,5G keskmine levisignaal on Jõhvis mitu korda tugevam kui teistel operaatoritel. „Elisa ületas konkurente ka levi kvaliteedi ning M-Interneti üles- ja allalaadimise kiiruse osas," lisas Andrus K.

Andrus K sõnul tagab Elisa parima 3,5G levi Jõhvi linna rajatud kuus tugijaama. „EMT-il on tugijaamasid Jõhvis üks ning Tele2-l 3,5G levi Jõhvis üleüldse puudub," sõnas ta.

M-Internetiga on jõhvilasele kättesaadavad kõik need hüved, mida pakub tavaline, koju või kontorisse toodud internetiühendus - veebilehed, e-kirjad ning e-teenused. Suurema andmesidekiiruse saavutamiseks on vajalik, et kliendi telefonil või modemil oleks olemas suurema kiiruse tugi.

Kuni 7,2 megabitini sekundis ulatuvat M-Internetti, mis on näiteks GPRS-iga võrreldes enam kui 65 korda kiirem, pakub Elisa veel Tallinnas ja selle lähiümbruses, Tartus, Pärnus ning Paide ja Mäo piirkonnas, kus avas esimesena Baltikumis ja kolmandana Euroopas UMTS900 võrgu, mis võimaldab videokõnet ja kiiret M-Internetti maapiirkondades. Kolme aasta jooksul katab Elisa 3,5G võrguga kogu Eesti.

Mobiilne Internet on tuleviku trend, mida juba praegu kasutab maailmas ja ka Eestis üha enam inimesi. Juba praegu ulatub Elisa 3,5G võrk enam kui 650 000 Eesti elanikuni ja igapäevaselt kasutab Elisa mobiilset Internetti 25% klientidest, mis on veerand Elisa klientidest.

Lisaks mobiilsele andmesidele pakub Elisa alates eelmisest aastast püsiinterneti ühendust pea kogu Eestis. Elisa WiMAXi traadita internetivõrk jõuab 80%-ni Eesti elanikest ning Elisa kodu- ja kontoriinterneti leviala laienes mullu Tabasallu, Viimsisse, Harkusse ja Pärnu linna. Kodu- ja kontoriinternetti allalaadimiskiirusega kuni 24 megabitti sekundis pakub Elisa ka Tallinnas.

Jõhvi linna katva 3,5G leviala väljaarendamisse investeeris Elisa 4 miljonit krooni.

« Tagasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.