Mobiil-ID

Mobiil-ID lihtsustab igapäevaseid toiminguid

Enamusel meist on ette tulnud hetki, mil kontorist eemal olles on vaja kohe allkirjastada e-mailile saabunud leping, teha kiireloomuline pangaülekanne või mõnda portaali sisenemiseks enda isik tuvastada. Tavaliselt on meil käepärast vaid mobiiltelefon ja kindlasti mitte arvuti ID-kaardi lugejaga. Mobiil-ID teenuse puhul piisab sul vaid nutitelefoni olemasolust, et turvaliselt siseneda e-keskkondadesse, teha makseid, allkirjastada lepinguid, sõlmida tehinguid ja hääletada valimistel.

Kasutusnauding peitub kiiruses ja lihtsuses

Teenuse kasutamiseks küsi Elisalt spetsiaalne uus ja turvaline SIM-kaart. Sellega saad kaasa autoriseerimiseks ja allkirjastamiseks kaks personaalset PIN-koodi. Neid saad hõlpsalt muuta Mobiil-ID menüüs, mis luuakse sinu nutitelefoni uue SIM-kaardi paigaldamise järel. Vaata juhendit, kuidas PIN-koode vahetada ja vajadusel PUK-koodiga lahti blokeerida, ID.ee infolehelt.

Uue SIM-kaardi paigaldamise järel saab sinu telefonist kinnitusterminal, kuhu saadetakse autoriseerimise päringud. Tänu mobiil-ID teenusele saad nüüd ükskõik kus ja millises seadmes isiku tuvastamist nõudvaid toiminguid teostada.

Mobiil-ID puhul jälgib dokumendi väljaandja isikusamasuse kontrollimise osas samu nõudeid nagu ID-kaardi väljastamiselgi, seega ei maksa teenuse turvalisuses kahelda.

Mobiil-ID turvaliseks kasutamiseks järgi neid nõuandeid:

  • Hoia Mobiil-ID PIN- ja PUK-koodid mobiiltelefonist lahus ning väldi koodide sattumist teiste isikute valdusesse.
  • Ära kraabi PIN-koode lahti enne, kui sul neid vaja läheb.
  • Kraabi PUK kood lahti alles siis, kui sul läheb seda vaja PIN-koodide avamiseks.
  • Ära kasuta PIN-koodidena lihtsaid kombinatsioone (0000, 1111, 1234, 2580) ega oma sünnikuupäeva, maja- või korterinumbrit jne.
  • Võimalusel muuda oma Mobiil-ID PIN-koodid kohe pärast teenuse aktiveerimist.
  • Kui sinu Mobiil-ID SIM-kaardid ja PIN/PUK-koodid on kaduma läinud, teavita viivitamatult Elisat, kes saab sinu Mobiil-ID sertifikaadid peatada, et keegi koode kuritahtlikult kasutada ei saaks.

Teenust saad kasutada kõikjal maailmas, kus on mobiililevi ja Elisa roaming partner

Mobiil-ID autoriseerimise päring saadetakse sms-iga, seega on teenuse kasutamiseks vajalik mobiililevi.Seejuures arvesta, et ühekordse M-ID päringu käigus saadetakse kliendi telefonilt kaks vastussõnumit ja seega tasustatakse toiming kahe sms-i hinnaga. Roaming võrkudes maksustatakse M-ID vastussõnumid roaming hinnakirja alusel.

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.