Kuidas leida endale sobiv nutitelefon?

Sisenedes täna mõnda tehnikat müüvasse esindusse, vaatab meile stendidelt vastu tohutul hulgal nutitelefone, mis esmapilgul oma pea servast servani ulatuvate ekraanidega teineteisele väga sarnased näivad. Alguses märkame erinevusi telefoni suuruses ning kätte võttes juba ka disainis ning seadme materjalides.

Taju, milline telefon on sinu käele mugav

Just nutitelefoni kätte võttes saame esmase kontakti, millest võiks lähtuda uue seadme valikul. On väga oluline, et see igapäevane side- ja abivahend püsiks käes mugavalt ning kindlalt.

Esimese asjana on hea läbi mõelda, kas soovid, et telefon oleks väike ning lihtsalt hallatav ühe käega või sobib sulle suurem ekraan, millest on kindlasti oluliselt mugavam tegevusi hallata, küll aga nõuab sageli ka teise käe kaasamist. Lisaks on oluline tunnetada, kas sulle sobib metalne, nahkne või plastik materjalist telefon.

Elisa uued innovaatilised esindused pakuvad mugavat võimalust enda jaoks ilusad ja käepärased telefonimudelid suurel puutetundlikul ekraanil ritta seada ning nende tehnilisi näitajaid võrdlema asuda.

Vali endale sobiv tarkvara ja loo oma tööseadmetega kompaktne inforinglus

Tänasel päeval valitsevad meie nutiturgu kolm suurt operatsioonisüsteemi, nendeks on

  • Apple IOS, mida kasutatakse iPhone mudelites;
  • Google Android, mida kasutavad oma seadmetes väga erinevad nutitelefoni tootjaid;
  • Microsoft’i Windows Phone, mis on kasutusel peamiselt Nokia Lumia seerias ning Microsoft’i nutitelefonides.

Kõik kolm tarkvara on kasutusmugavuselt üsna võrdsed, seega võiks valiku tegemisel kindlasti tähelepanu pöörata vajalikele ühilduvustele. Ühe tootja platvormid on loodud koos töötama ning seda need ka teevad.

Kui ettevõttes kasutatakse enamjaolt Windows platvormi, mille peal jooksevad ka turvalahendused, siis tasub kaaluda Windows Phone’i tarkvaraga telefoni. Nii hoiad läbi Microsoft’i konto sünkroonis ja kättesaadavad kõik vajalikud dokumendid, pildid, märkmed, kontaktid jpm. Kui aga kasutad Apple Mac’i arvutit, tasub kaaluda iPhone’i mudelit, mis suudab suurepärase sünkroonsusega kuvada üheaegselt arvutis ja nutiseadmes kõik vajaliku, alustades märkmetest ja dokumentidest lõpetades kontaktkirjetega. Android pakub aga avatud, rohke isikupärastamise ning rakenduste valikukuga platvormi.

Kindlasti on ka tarkvara suhtes oluline seda veidi lähemalt vaadata ning sõrmitseda ja veenduda, et just see on sinu jaoks kõige lihtsam, loogilisem ning mugavam. Kui aga nutitelefoniga on vajadus ligi pääseda ka ettevõtte sisevõrku, tasuks oma ettevõtte IT-töötajalt üle küsida, millised tarkvarad on ettevõtte kohtvõrguga ühildatavad.

Jõudlus vali vastavalt kasutusaktiivsusele

Kogenud nutitelefoni kasutaja oskab oma kasutusharjumust üsna lihtsalt kaardistada. Küll aga kiputakse oma kasutusaktiivsust alahindama esimese nutitelefoni valikul. Tavaliselt ei arvestata, et nutiseadmetes võimaluste avastamine ja teadlikkus hakkab samm-sammult kasvama.

Nutitelefon on tänapäeval väga suurel määral võrreldav arvutiga. Kasutusaktiivsusest sõltuvalt tuleks tähelepanu pöörata seadme protsessori ning vahemälu tehnilistele näitajatele. Näiteks kui tööiseloom nõuab suurematesse programmidesse sisenemist, andmemahukamate dokumentide avamist, muutmist ja saatmist ning mitme toimingu üheaegset toimetamist, võib 1GB vahemälu ning aeglasema protsessoriga telefoni jõud raugeda ja toimingud aeglustuvad. Mida suuremad on vahemälu ja protsessori näitajad, seda kiirem ning jõudsam seade oma töös saab olema.

Aku vastupidavus

Efektiivsus, aktiivsus ning kättesaadavus on iga ettevõtte edasiviiv jõud. Seega on oluline, et igapäevane sidevahend peaks vähemalt õhtutundideni vastu ega lõpetaks tööd kõige kriitilisemal hetkel.

Tänapäeval enam lihtsalt aku mahunäidust lähtuvalt otsust teha ei maksa. Aku võib olla küll suur, aga teda asuvad kulutama tarkvara, suur ja ere ekraan, võimas protsessor, kiire andmeside ning veel paljud muud riistvara väärtust tõstvad asjad. Mida suurema ja parema ekraani ning jõudlusega on telefon, seda suuremat toidet telefon vajab. Apple näiteks toodab oma IOS tarkvara spetsiaalselt enda riistvarale, mistõttu on kooslus üsna energiasäästlik.

Kindlasti tasub tutvuda erinevate seadmete energiasäästu režiimidega. Need on tõelised abimehed kriitilistel hetkedel, mil avastad, et aku energiat on alles veel näiteks vaid 10%. Energiasäästu režiimid võimaldavad lihtsa liigutusega deaktiveerida kogu energiakuluka taustaliikluse ning asetada telefon primaarsena kõne ja sms’i jaoks äärmiselt säästliku režiimi. Nii saad õhtuni oluliste kõnede jaoks kättesaadav olla.

Kaardista kaamera olulisus

Tänapäeval on nutitelefoni tootjad asunud oma lipulaeva kaameratega tõelisse võidujooksu. Kuna kaamera kvaliteet mõjutab väga suurel määral telefoni lõpphinda, siis tuleks enda jaoks selgeks teha, kui suurt rolli see funktsionaalsus igapäeva tegevustes mängima hakkab.

Sageli keskendume telefoni kui sidevahendi eesmärgipärasusele ning leiame, et kaamera olemasolu või kvaliteet ei oma sealjuures olulist tähtsust. Ometi on telefon just see, mis saadab meid iga päev ning hetk ja annab võimaluse jäädvustada toreda seiga pere või sõprade keskel, olulise dokumendi või fikseerimist vajava intsidendi. Kui aga pildistatud hetk oli eriline või fail oluline, siis tahame, et foto oleks võimalikult kvaliteetne, terav, selge ja detailirohke.

Kaamera valikul ära pööra tähelepanu lihtsalt pikslite arvule, vaid ka resolutsioonile ning optikale endale.

Oska näha lisaväärtusi

Paljudele seadmetele on kaasa pandud lisaväärtusi, näiteks ilmastikukindlus, sõrmejälje lugeja sensor, pulsimõõtja jpm. Ma ei soovita nendest nüanssidest lähtuda, küll aga lubada end mõjutada lõppotsuse tegemisel. Nii pikendab näiteks ilmastikukindlus meie heitlikus kliimas oluliselt telefoni eluiga. Sõrmejälje lugeja sensor aga võimaldab telefoni sisu juhusliku siseneja eest kaitsta; samal ajal saad ise mugavalt ja turvaliselt vaid ühe sõrmeliigutusega telefoniga toiminguid alustada, ilma et peaksid pidevalt turvakoodi sisestama.

Meie kliimas on kindlasti väga mõnus väärtus ka see, kui telefonil on olemas füüsiline klahv, mida saab vajadusel seadistada kõne vastuvõtjaks. Nii saab külma ilmaga ka kinnastega kõnedele vastata. Viimast asendavad muidugi ka nutifunktsioonid, mis lubavad kõnele vastata näiteks lihtsalt telefoni kõrva juurde asetamisega.

Väga mugav lisaväärtus on seadme nii-öelda äratamine ekraanile koputamisega. Selle funktsiooniga väldime pidevat toiteklahvi otsimist, mis on eriti tüütu näiteks pimedas ruumis. Piisab ekraanile koputamisest ning võime valgustatud ekraanil oma toimingutega alustada. Selliseid lisaväärtusi on erinevatel seadmetel palju ning tuleb aina juurde, kuid kindlasti on väga soovitatav sõelale jäänud mudelite lisavõimaluste kohta klienditeenindajalt detailsemat infot küsida.

Kaalu efektiivsus üle mugavusest

On äärmiselt mugav, kui telefon nõuab laadimist kord nädalas. Meie põlvkond harjus sellega kiiresti ning nutitelefoni pea igaöine laadimine näib paljudele justkui ebameeldiv lisakohustus, mida mingil juhul ei tohi unustada, kui tahad järgmisel päeval maailma jaoks olemas olla. Kui aga panna tavalise kõnetelefoni kauakestva aku ja mõnusate füüsiliste klahvide kõrvale nutitelefoni plussid, siis tuleks meil endalt küsida, kas on võib-olla aeg anda sõrm efektiivsemale homsele, sest see väike, näiliselt keeruline, tehnikavidin võimaldab sul järgmist:

  • Lugeda ja saata e-kirju olenemata asukohast, kus viibid.
  • Korraldada ning hallata oma päevakava läbi nutitelefoni kalendri, mille saad soovi korral kooskõlastada oma ettevõtte kalendri ja arvutiga.
  • Märkida üles olulisemad mõtted, tähelepanekud ning hoida need vajadusel sünkroonis ja seega kättesaadavad ka arvutis.
  • Navigeerida end eksimatult ja mugavalt ärikohtumisele.
  • Jäädvustada telefoni kaameraga olulised äri- ja eraviisilised hetked ning fikseerida olulised dokumendid loetavalt ja kvaliteetselt.
  • Pääseda ligi ettevõtte programmidele.
  • Kasutada igal ajal olulisi rakendusi nagu näiteks mobiilipank, lihtne ja kiire parkimine, börsiinfo, uudised, foto konvertimine pdf-failiks, lennureiside mobiilne chek-in jpm.

On veel palju rakendusi, mis koondavad kõik olulised toimingud ühte seadmesse kokku. Nutitelefoni peamine eesmärk ongi inimese käekott ja portfell liigsetest asjadest (nagu näiteks märkmik, pastakas, kaamera, sammulugeja) tühjendada ning koondada kõik vajalik ühte nutikasse kesta, mis aitab iga päev aega ja raha säästa.

Vastus igale küsimusele on internetis ja internet asub sinu telefonis!

Autor: Airi Unga, ärikliendi tehnikakonsultant

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.