Põhisisu algus
Et saaksid teha kvaliteetsemaid ja kiirema algatusega häälkõnesid, oleme oma pakettidesse lisanud VoLTE ja VoWiFi kõned. Lülita need telefonis sisse!
Kiirem kõnealgatus
Parem leviala
Akut säästev tehnoloogia
Kasutamiseks kõigis pakketides
Miks eelistada VoLTE ja VoWiFi kõnesid?Kas oled märganud, et telefoniga helistades kuuled enne kutsuma hakkamist mõnda aega vaikust? Vahel venib see päris pikaks! Sel ajal lülitub sinu telefon 4G võrgust 3G võrku ümber ning otsib levi, kulutades samal ajal rohkem akut. VoLTE ehk Voice over LTE ja VoWiFi ehk Voice over WiFi kõned tehakse üle interneti, mis tähendab, et võrguvahetusele aega ei kulu. Kiirem kõnealgatus – säästab aega ja akut Parem helikvaliteet Parem leviala, kuna LTE võrgus on kasutusel madalam 800 MHz sagedus (VoLTE puhul). Levi ulatub kuhu iganes, peaasi, et olemas on WiFi ühendus (VoWiFi puhul).
Kuidas VoLTE ja VoWiFi kõnesid teha? VoLTE ja VoWiFi eelduseks on telefonipakett, mis selliseid kõnesid võimaldab. Kõik Elisa paketid sisaldavad VoLTE ja VoWiFi kõnesid. Ühtlasi peab neid kõnesid toetama ka sinu telefon. Selliste telefonide nimekirja leiad Abikeskusest. Kui kaks eelmist eeldust on täidetud, tuleb kõned telefonis sisse lülitada. Vaata juhiseid
Korduma Kippuvad Küsimused
Ei, 4G võrgu nõrgenedes viiakse kõne sujuvalt üle 3G või 2G võrku ilma, et kõne vahepeal katkeks. Sel puhul jääbki kõne 3G või 2G võrku, isegi kui 4G levi kõne kestel taastub.
NB! Sujuv lülitus LTE võrgust 3G võrku ei toimi hetkel ainult Ida-Virumaal. 4G võrgu kadudes kõne katkeb.
Kõnede maksustamine käib täpselt samamoodi nagu tavaliste 2G ja 3G kõnede puhul. Lisatasusid ei kaasne. Hetkel VoLTE välismaal ei toimi.
Enamikule telefonimudelitest ilmub VoLTE registreeringuga staatusribale järgmine ikoon:

Samuti kuvatakse kõne ajal telefoni ekraanil ning hiljem kõnelogis vastavat VoLTE või LTE kõne tähist.
*NB! Sony ja Apple telefonid VoLTE ikooni ei kuva. VoLTE registreeringut saad kontrollida nii, et jälgid, kas telefon jääb LTE võrku ka kõne ajaks või mitte.
Kui telefon enam WiFi võrguga ühendust ei saa, üritab see ühendust saada LTE mobiilivõrguga. Kui ühendus on olemas, siis toimub ümberlülitus ja kõne ei katke. Kui LTE võrku pole või ei ole see telefoni seadetes sisse lülitatud, siis kõne katkeb. Helistamine on täiesti turvaline, sest kõne tehakse läbi krüpteeritud sidekanali. Kõnede maksustamine käib täpselt samamoodi nagu tavaliste 2G ja 3G kõnede puhul. Lisatasusid ei kaasne.
Enamikule telefonimudelitest ilmub VoWiFi registreeringuga staatusribale järgmine ikoon:

Sarnast tähist kuvatakse kõne ajal ka telefoni ekraanil ning hiljem kõnelogis.
Jah, SMS-id, MMS-id ja enamik lisateenuseid toimivad edasi samamoodi nagu 2G ja 3G võrgus.
Elisa Ringi numbritel ja MultiSIM lisateenusega VoLTE ja VoWiFi ei toimi.
Ei, see pole vajalik
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama