Interneti kasutamine välismaal

Ka välisreisil saad mobiilset internetti kasutada kõikjal, kus leidub mobiililevi. Selleks, et välismaise mobiilse interneti ehk andmeside-roaming'u kulud liiga suureks ei kujuneks, tutvu meie soovitustega.

Kuidas tekivad arvele roaming'u-hinnad?

Välismaal kasutatud mobiilse interneti teenuste eest ei teki summad arvele niisama. Iga välisvõrgus tehtud andmesidesessioon logitakse ja Elisa saab selle kohta oma roaming’u-partnerilt arveldusinfo. Selle ja Elisa roaming’u-hinnakirja alusel esitabki Elisa sulle arve.

Välismaal olles veendu, et sul oleks aktiveeritud rahvusvaheline teenus, mis lubab ka välismaal olles mobiilset internetti tarbida. Üldjuhul on see kõigil Elisa klientidel juba aktiveeritud.

Millised on minu andmeside-roaming'u limiidid?

Elisa on aktiveerinud kõigile oma klientidele vaikimisi roaming’u päevapileti, mis ei lase tekitada ootamatuid kulusid. Lisaks päevapiletile on teisigi limiiditeenuse variante.

  • Mahupõhise MiNT roaming’uga saad jooksval kalendrikuul kasutada andmeside-roaming’ut maksimaalselt 50 € ulatuses (lisandub käibemaks). Soovi korral saad oma limiite Elisa iseteeninduses suurendada või vähendada.
  • Kuupiletiga saad jooksval kalendrikuul kasutada 1 GB internetti, millel on kindel tasu sõltuvalt piirkonnast.
  • MiNT roaming’u lisateenusega saad jooksval kalendrikuul kasutada 1 GB internetti, millel on kindel tasu sõltuvalt piirkonnast.

Millist lahendust mobiilse interneti kasutamiseks välismaal eelistada?

See, millist mobiilse interneti lahendust eelistada, sõltub peamiselt kahest asjaolust:

  • riigist, kuhu reisid
  • päevas vajaliku mobiilse interneti mahust

Kui sõidad riiki, kus kehtib Elisa mobiilse interneti päevapilet, tasub teada, et päevapiletiga on ühe megabaidi hind märkimisväärselt soodsam kui mahupõhiselt tasudes. See tähendab, et see, kumb lahendus on sinu jaoks parim, sõltub just tarbitud interneti mahust.

Milliseid võimalusi on mul mobiilse interneti kasutamiseks välismaal?

Elisast leiad mitu soodsat lahendust mobiilse interneti kasutamiseks välismaal.

  • Kuupilet – sobib siis, kui oled välismaal lähetuses rohkem kui paar päeva kuus.
  • roaming’u lisateenus – sobib siis, kui käid välislähetuses sagedasti ja soovid vältida ootamatuid kulusid. Lisateenus peab sinu eest ise kulude üle arvet ja teenus on alati aktiveeritud.
  • Mahupõhine MiNT roaming – sobib siis, kui viibid välismaal harva, sest tasud iga tegelikult kulutatud megabaidi eest (ühe megabaidi hind on kõrgem kui päevapileti megabaidil)
  • Päevapilet – sobib igaühele, kes reisib välismaale mõneks päevaks ja ebaregulaarselt, mistõttu ta ei taha end püsikohustustega siduda.

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.