Mobiilne internet. Mis see on?

Elisa mobiilse internetiga saad töiseid toimetusi teha just seal, kus meeldib või parasjagu vaja. Sama edukalt kui kontoris, saab tööasju ajada ka välitingimustes, omas kodus või isegi liikvel olles.

 • Kõigile – valikus on mitu paketti erinevate soovide ja vajadustega klientidele.
 • Erinevates seadmetes – mobiilne internet on sinu arvutis, tahvelarvutis või telefonis – täpselt seal, kus vaja.
 • Kõikjal Eestis – mobiilne internet ulatub nii õues kui ka ruumides ja sõidukites kõikjale, kus on Elisa mobiililevi. Loe lähemalt Elisa leviala kohta, seega ei pea kartma, et internetiühendus katkeb ja töö jääb tegemata.
 • Mobiilne – tööasjadel saad hoida silma peal ka siis, kui viibid kontorist eemal.
 • Kulud kontrolli all – paketis sisalduva andmesidemahu täituvusel piiratakse ühenduse kiirust, olulised e-kirjad saavad igal juhul saadetud, kuid selle eest lisaks maksta ei tule.

Kuidas mobiilne internet toimib?

Mobiilne internet levib õhu kaudu täpselt samal moel nagu mobiilne kõnelevi. Juhtmeid ja kaableid pole vaja, sest neid asendab raadiovõrk. Internetiühenduse tagavad üle Eesti asuvad tugijaamad ehk mobiilimastid, tänu nendele saad mobiilset internetti kasutada ka liikudes.

Mobiilse interneti edastamiseks kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid. Kõige lihtsam on neid eristada generatsioonide (G) kaupa, näiteks 2G, 3G ja 4G. Mida suurem number on G ees, seda uuem ja võimsam tehnoloogia. Elisa leviala täieneb pidevalt. Praeguseks on juba üle 99% Eesti elanikke Elisa parima levi ja kiirusega 4G interneti levialas.

Miks tasub eelistada 4G ühendust?

4G tehnoloogia on jätk kolmanda generatsiooni (3G) ühendusele: peamine erinevus seisneb interneti kiiruses. Kui 3G ühendusest piisab e-posti ja uudiste lugemise jaoks, siis ligi kümme korda kiirem 4G võimaldab sul pidada lisaks videokonverentse, vaadata reaalajas teleülekandeid või teha internetis tööd veebipõhist tarkvara kasutades.

4G eelised tulevad kõige paremini esile multimeedia kvaliteedis: videod jooksevad sujuvalt ja videokoosolekud ei kipu hakkima, sa võid teha samal ajal tööd mitmes brauseriaknas korraga ja taustaks kasvõi muusikat kuulata.

Tänu sellele, et Elisa ehitab oma 4G võrgu madalatele sagedustele, levib 4G siseruumidesse märgatavalt paremini kui 3G.

Kui sa ei ole kindel, kas sinu tööks vajalikes kohtades on kvaliteetne Elisa mobiilse interneti levi, siis vaata kindlasti, mida ütleb meie levikaart.

 • Internet arvutisse või tahvlisse

  Võimaldab stabiilset andmesideühendust asukohast sõltumata – vaja on vaid meelepärast seadet ja Elisa SIM-kaarti koos sobiva paketiga.

  Loe edasi
 • Internet nutitelefoni

  Võimaldab olla kursis oma e-kirjade, koosolekute ja viimaste uudistega.

  Loe edasi
 • Äripaketid

  Kõneminutid, sõnumid ja kiire mobiilne interneti – kõik äriks vajalik ühes paketis.

  Loe edasi

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.