Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Koduinternet
Huawei B2368 väliruuter (Modem, Wi-Fi 4G, ext)
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Huawei 4G väliruuter B2368 on uudne ja nutikas lahendus, mis võimaldab nõrga mobiilileviga siseruumides kasutada teenust samadel tingimustel nagu õues. Seade koosneb nutikast väliantennist, mis suudab mobiilisignaali vastu võtta igast suunast ja siseruuterist, mis võib antennist olla isegi kuni 100m kaugusel.

Osta väliruuter Elisa e-poest.
Eesti keelne kiirjuhend

Seadme väliantenn paigaldatakse katusele (näiteks antennimasti külge) või maja välisseina külge. Sise- ja välisruuter on omavahel ühendatud võrgukaabliga. Sellisel juhul pole ka eraldi internetiruuterit juurde vaja. SIM-kaart paigaldatakse väliseadmesse.

 • Komplekt koosneb: 1x väliseade, 1x siseseade, 1x toiteadapter, 1x paigalduskomplekt, 1x kiirjuhend
 • Maksimaalne allalaadimiskiirus 600 Mbps / Maksimaalne üleslaadimiskiirus 150 Mbps
 • Komplektis ei sisaldu CAT kaabel! Väliruuteri paigaldamiseks vajad CAT6 välikaablit.

4G väliruteri eelised tavalise ruuteri ees:

 • 4G ruuter toob piltlikult öeldes levi õuest tuppa. Seega aitab see parandada kasutuskogemust asukohas, kus siselevi on nõrk.

4G väliruuteri eelised tavalise toaruuteri ja antenni ees:

 • Tegemist on nutiantenniga, mis suudab signaali vastu võtta neljast erinevast suunast.
 • Pikk CAT5 või CAT6 võrgukaabel toob antennist levi otse tuppa. Antenniosa võib olla siseseadmest isegi kuni 100 m kaugusel, mis on 10 korda suurem kui antennikaabliga. Kusjuures kaabli pikkus ei mõjuta kliendi kasutuskogemust. See tähendab, et antenni saab paigaldada isegi katusele ning kaabli vedada läbi pööningu. Nelli antenni puhul on kaabel 10 m, mis tähendab, et siseruuteri asukoha valik on väga piiratud.

KKK

 1.  Kui lihtne on väliruuterit paigaldada ja mida peab silmas pidama selle ülespanekul?
  Iga Huawei 4G väliruuteriga on kaasas selle paigaldamise juhend. Paigaldamine eeldab lihtsamate tööriistade olemasolu ja nende kasutamise oskust (kruvikeeraja, mutrivõti, trell). Välise seadme ülespanekul on sobivaim asukoht hoone kõrgeimas kohas. Kui see ei ole võimalik, siis hoone seina, mis jääb lähima mobiilitugijaama poole.
   
 2.  Kas seadet on mõtet kasutada ka asulas, kus õues on hea levi, kuid näiteks keldris pole? Mismoodi sel juhul peaks seadme paigaldama?
  Kui välilevi on hea, aga on vajalik levi tekitamine keldrikorrusele, siis selleks sobib antud seade samuti. Väliseadme paigaldamisel kehtib sama põhimõte, et see tuleks kinnitada hoone seinale, mis jääb lähima tugijaama poole. Kui välilevi on hea, siis ei pea tingimata seadet paigaldama hoone katusele.
   
 3.  Milline on (maksimaalne) kaugus tugijaamast, millal väliruuter veel ühenduse loob?
  Huawei 4G väliruuter võimaldab luua ühenduse siis, kui väliseadme paigalduskohas on 4G levi olemas, maksimaalsed kaugused võivad ulatuda üle 10 kilomeetri ja rohkemgi.
   
 4.  Mida väliruuteri paigalduskomplekt endast kujutab ja mida teevad sisemine ja väline seade?
  Väliruuteri paigalduskomplektis on siseseade koos toiteadapteriga, väliseade koos kinnitusalusega, paigaldusjuhend ja paigaldustarvikud ning ühenduskaabel. Väline seade sisaldab antenni ja 4G raadiomoodulit, siseseade aga kujutab endast traditsioonilist WiFi-ruuterit.
   
 5.  Kas on mõtet asetada väliruuterit nii kõrgele kui võimalik?
  Jah, on hea asetada 4G väliruuter võimalikult kõrgele – näiteks antennimasti otsa. Väliruuterile on sisse ehitatud 4 antenni. Seega on hea, kui kõik väliruuteri suunad on n-ö vabad ehk pole näiteks maja seina ees.
   
 6.  Kas väliruuter peab vastu lumele?
  Lumi ei tee ruuterile midagi – kui lumemüts tekib, siis ruuteri peale – küljed jäävad puhtaks. Antennid asuvad aga külgedel. Ruuterit ei tohiks paigaldada nii, et ta alumine osa on madal horisontaaltasapindade suhtes kuhu saab lumi koguneda ja kevade poole sulada ning ruuteri alumine osa võiks seeläbi jääda vette.
Küsi abi otsevestluses Juhendist ei piisanud? Kirjelda oma probleemi ja lahendust aitavad leida nii vestlusrobot kui teenindajad.
Saada
Kas sellest juhendist oli abi?

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.