Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa
Elisa
Otsing

Breadcrumb

Internet
Eraklient
Mida teha, kui internet on aeglane? Põhisisu algus

Enamasti toimub kõik nagu kellavärk. Aga mõnikord võib juhtuda, et sinu üle õhu internet ei tööta päris nii nagu oodatud.


Proovi nipid järele – probleem võib iseenesest laheneda.

1. Võta ruuter kapist välja
Internetiruuteri asukoht on väga oluline. Mida vähem takistusi ruuteri ja väliskeskkonna vahel, seda parem. Ära kindlasti pane ruuterit kappi, trepi alla, laua alla või mujale peitu, sest muidu ei jõua internet seadmesse.

2. Leia Wifi jaoks parim asukoht
Isegi kui internet levib õuest seadmesse igati hästi, ei pruugi kodune Wifi signaal olla tugevaim. Siingi mängib rolli ruuteri asukoht, et Wifi saaks häirimatult levida kõikidesse tubadesse. Ka sel põhjusel ei tohiks sa ruuterit paigutada trepi alla või kappi.

Elisa soovitab! Kui elad suures majas, kus Wifi ei levi igasse tuppa, siis kasuta Wifi leviala võimendit. Wifi leviala võimendi võimendab Wifi signaali, mistõttu jõuab internet igasse tuppa. Vaata e-poest.

3. Kasuta väliruuterit
Kui sinu ruuter asub ideaalse koha peal, aga ühendus on ikkagi häiritud, võib abi olla väliruuterist. Eriti innovatiivne lahendus on 4G väliruuter. See seade toob interneti õuest tuppa nii, et majaseinad ja aknad signaali tugevust ei mõjuta.

Esmalt veendu, et õues leviv signaal on tõesti tugevam. Saad seda katsetada, kui võtad oma internetiseadme õue kaasa. Proovi õues olles internetis teha sama tegevust, millega toas hätta jäid – kui internet toimib paremini, on levi järelikult hea ja soovitame kasutada väliruuterit. Vaata e-poest.

4. Vaheta vana seade uuema vastu
Oled juba kõike eeltoodut proovinud ja väliruuterit paigaldada ei ole võimalik? Kuna tehnoloogia areneb väga kiiresti, soovitame üle 2 aasta vanuse internetiseadme uuema vastu vahetada. Proovi Huawei B535 ruuterit, mis aitab internetiühenduse muuta stabiilsemaks ja parandada ka kiirust. Vaata e-poest.

Kui vajad abi, helista meie kõnekeskuse numbril 6 600 600

Küsi abi otsevestluses
Saada
Kas sellest juhendist oli abi?
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!