Uudised

Kuidas kasutada Google Street View'i nutitelefonis?

28.05.2012

15. mail avas Google Eestis oma Street View teenuse. Vastukaja sellele sündmusele oli erinev, kes poolt, kes vastu. Ent tuleb tõdeda, et internetihiid on hakkama saanud suure tööga ning seda ilu saab nautida ka nutitelefonist. Kuidas täpsemalt, sellest kohe lähemalt.

Street View - mis see on?

Kes veel mingil põhjusel pole kuulnud või näinud Tänava-vaadet (eestipäraselt) - tegemist on tohutult paljude panoraamfotodega, mis moodustavad oma ülesvõetud teekonnal digitaalse kolmemõõtmelise keskkonna. Eesmärgiks ei rohkem ega vähem kui tekitada tarkvara kasutajas tunne, justkui oleks tal võimalik kaarti vaadates otse kohapeal olla.

Loomulikult ei ole Eesti esimene, kes sellisel moel üles on pildistatud. Google Street View projekt sai alguse juba 2007 aastal ning tänaseks on teenusega kaetud veidi üle kahekümne riigi. Lisaks Eestile ka Läti, Põhjamaad, USA, Euroopa riigid, Jaapan, Austraalia, Lõuna-Aafrika jne. Täpsemalt on StreetView leviala nähtav siit.

Street View annab kaardikasutajale võimaluse mööda ülespildistatud tänavaid (aga ka metsa-, jõe- või suusaradu) edasi-tagasi liikumiseks. Google pildistas eesti üles peamiselt 2011 aasta suvekuudel ning seda ilu saab nautida pea igal eesti avalikul teel. Pildistamata jäid vaid väiksemad saared (Pakri, Naissaar, Osmussaar jt).

Tegemist on üüratult mahuka ettevõtmisega - lisaks 360 kraadise vaateväljaga kaamera ülesvõttele (mida liikuva auto katuselt tehti iga mõne meetri tagant) uuriti radaritega ka ümbritsevaid tee- ja liiklusmärke.

Street View arvutis - kasutamine

Google Tänava-vaate kasutamine on tegelikult imelihtne. Alustuseks tuleb minna http://maps.google.ee leheküljele. Kõige lihtsam on trükkida otsingusse sind huvitav asupaik ning kaart sinna suunata.

OIles sobiva paigani jõudnud, siis mine kaarditööriistade juurde ning haara hiirega suurendusnupu kohal olevast mehikesest - Pegman'ist. Selle peale kuvatakse kaardile sinine ala või siniseks võõbatud tänavad (sõltub kaardi suurendusest), kuhu sul on võimalik see mehike paigutada.

Kui sinine ala puudub, siis selles paigas Tänava-vaade paraku kättesaadav ei ole. Kuid selle olemasolu korral kuvatakse sulle palutud 360 kraadine vaade ümbruskonnast, mida saad hiirenuppu all hoides liigutada.

Hiire alla tekib kas ümmargune või ristküliku kujutis. Viimane esindab ühte fotot, millele klikkides saad antud suunas vaadata. Ümmarguse kujutise ülesanne on samasugune, paigutades su soovitud punkti. Seekord aga vaatad samas suunas eelmise pildiga.

Liikumiseks saab kasutada ka üles-alla nooleklahve ning suurendamiseks hiire rullimisnuppu. Ning avastamine võib alata!

Street View Androidis ja selle kasutamine

Teatavasti on Android Google omanduses. Seega on igati loogiline, et antud nutitelefonide operatsioonisüsteemile jõuavad ka teised internetihiiu teenused, sealhulgas Google Maps. See kaardirakendus sisaldab hästi ära peidetuna ka Tänava-vaadet.

Selle kasutamiseks tuleb nutikas kõigepealt avada Google Maps rakendus. Street View kasutamiseks tuleb sul otsida või valida kaardilt sobiv koht, avada kaardile vajutades lisamenüü ning seal Tänava-vaate nupule vajutada.

Street View rakenduses liikumine on intuitiivne - mööda teed saab edasi-tagasi liikuda topelt-koputusega ekraanile, ringi saab vaadata näpuga lohistades ning suurendus töötab nagu ikka kahe näpuga. Õigupoolest on Street View kasutamine nutikas just juhtimise mõttes isegi mugavam kui arvutis. Vaid ekraani suurus (väiksus) võib probleemiks tulla.

Lisainfo

« Tagasi