Eraklient -

Uudised

Ilmarakendused Androidi'le - millist eelistada?

06.12.2011

Nutitelefon on teadagi suureks abimeheks. Ilma jälgimine seejuures tuleb Android telefoniga lausa kauba peale. Enamasti on tegemist siiski suhteliselt tagasihoidlike andmetega ning tihtipeale tekib vajadus täpsemaks ilma jälgimiseks. Uurime, millised rakendused selle tööga hakkama saavad?

Ilmarakendusi on Android Marketis terve hulk. Valiku tegemine nende vahel ei pruugi sugugi lihtne olla ning õigupoolest pakuvad erinevad rakendused päris huvitavaid lahendusi. Kes soovib rohkem elegantset välimust, kes aga lihtsalt konkreetseid numbreid, igaühele midagi.

Weather Bug

Ilmaputukas on üks laiahaardelistemast rakendustest, andes ilmast ja muust sellega seonduvast hea ülevaate. Haruldusena võib ka märkida, et Eesti suuremad linnad tunneb rakendus ära (tuleb arvestada, et nimedes puuduvad täpitähed). Kogu ilmainfo jõuab sinuni põhimõtteliselt reaalajas, olenevalt ilmajaama enda uuenduste tihedusest.

Weather Bug pakub ülevaatlikku interaktiivset kaarti: jõudes mõne sind huvitava kaardipunkti juurde, võid selle koha märgistada ning Ilmaputukas annab sellele asukohale lähima ilmajaama andmed: tuule suund ja kiirus, temperatuur jne. Võimalik on vaadata ka radariandmeid, millelt on näha sajualade liikumine.

Kuid õnneks ei tule sadu ja temeperatuurimuutusi ise ennustama hakata: Weather Bug pakub esiteks kõige värskemaid andmeid, järele päevaprognoosi ning lõpetuseks saad tutvuda päeva täpsusega nädalaprognoosiga.

Weather Bug Android Marketis

 

Go Weather

Rakendus on suhteliselt sarnase ülesehituse ja võimalustega, nagu Weather Bug. Ka Eesti ilmajaamad on esindatud ning vahest üllatab Go Weather suisa kohaliku ilmajaama infoga (näiteks Nõmme). Ehkki puuduvad radariandmed, läheb Go Weather natuke rohkem meelelahutuslikku teed.

Nimelt on erilisel kohal erinevaid ilmaolusid immiteerivad HD-kvaliteedis taustavideod, mida soovi korral võid seada ka oma nutika taustaks. Nii on sinu nutikas alati samal lainel väljas toimuvaga. Muidugi, vihma korral võib see natuke muserdav olla, ent samas muudab see nutika "elusaks".

Go Weather panustabki lihvitud väljanägemisele ning suurele hulgale erinevatele välimustele. Neid saab otse rakenduse enda kaudu sirvida ja alla laadida. Lisaks pakutakse Go Weather Widget'it töölauale, jällegi mitmete erinevate kujunduste ja vaadetega.

Kindlasti tuleb aga arvestada, et kogu selle toreduse ülevalpidamine kujuneb nutikale koormavaks. Seda nii akut, kui ka protsessorijõudlust silmas pidades. Teisest küljest aga tuleb nentida, et see kõik näeb väga lahe välja :)

Go Weather Android Marketis

 

Animated Weather, Widget Clock

Silmailu armastajatel tasub kindlasti antud rakendust uurida. Õigupoolest on ilmaandmete poolest tegu väga lihtsakoelise infoga, ent samas tuuakse enamus infost Widget'i kujul otse ekraanile. Ning sellena ongi rakendus ette nähtud, kuna lisatud on ka selgelt loetav digitaalne kell.

Niisamuti ei pea muretsema sobivate ilmaandmete leidmise pärast, Eestis on kaetud siiski vaid suuremad kohad. Kord asukoht leitud, viib rakendus ennast ilmaoludega kurssi ja võib seda sulle liikuva taustapildina kuvada. Omal kohal on ka animeeritud ilmaennustus, mis näeb tõesti hea välja.

Animated Weather, Widget Clock Android Marketis

 

AccuWeather

Kes otsib usaldusväärset ilmaprognoosi, võiks piiluda just antud rakenduse poole. AccuWeather'i näol on tegemist pika ajalooga erafirmaga ning kogemuse põhjal enamasti päris täpse prognoosiga kuni 15-ks päevaks.

Vastavalt jätkab soliidset joont ka rakendus ja selle kujundus. Saadaval on samasugused andmed, nagu ka AccuWeather'i portaalis: 24 tunnise täpsusega päevaprognoos, päeva- ja öö- prognoos ning kahenädalane päevatäpsusega ilmaprognoos.

Saadaval on ka radariandmed ja kaart sinu asukohaga. Reaalsed ilmaandmed saabuvad aga peaaegu igast eestimaa nurgast, kuhu on paigutatud ilmavaatlusandmeid edastav ilmajaam.

AccuWeather Android Marketis

 

Ilm - Eesti rakendus

Rääkides ilmaandmetest, ei ole mingit põhjust mööda vaadata ka Eesti oma rakendusest. Oleme seda rakendust ka varem uurinud, ent uus versioon on juba märksa asisem ning mugav kasutada.

Rakendus ise istub Widget'ina sinu töölaual, kuvades jäigalt vaid sinu valitud asukoha ilmaandmeid. Seejuures on asukohtadena saada kõik www.emhi.ee leheküljel toodud vaatlusjaamad, lisaks ka Kahjuks ei oska Ilm veel ise nutitelefoni asukohta lugeda, ent mine tea, mida tulevikuversioonid toovad.

Ilm Android Marketis

 

« Tagasi