Eraklient - Tahvelarvutid veebruar 2015

Uudised

Milliseid tasuta mänge Androidis mängida?

13.11.2011

Android on kahtlemata asjalik abimees, milles sisalduvad rakendused aitavad nii mõndagi päevaülesannet täita. Aga samal ajal võib antud operatsioonisüsteemis vabalt mänge mängida ja teha oma aega parajaks. Või siis tõsise fännina mängudest viimast võtta. Aga mida pakutakse?

Mängud Androidis?

Õigustatud on küsimus, missugustest mängudest me Androidi puhul üldse räägime? Tegemist on ju ikkagi väga pisikese ja piiratud juhtimisega seadmega võrreldes täissuuruses arvuti või ka konsooliga. Tuleb välja, et tegelikult on Androidi mängumaailm väga suur ja lai.

Üldiselt puuduvad nutitelefonil igasugused mängude juhtimist hõlbustavad nupud - nooleklahvid, hiir jne. Aga tuleb tõdeda, et mitmikpuutetundlik ekraan ja aktseleromeeter (telefoni sisseehitatud kiirendusmõõtur) annavad ka mängudele sootuks uue mõõtme.

Nii saame mänge otsese füüsilise tegevusega mõjutada: näiteks näpuga ekraanile jooni tõmmata, mängutegelasi "müksata" või juhtida mängu hoopis nutitelefoni kallutades ja pöörates. Kuigi jah, pideva käte sundasendi tõttu ei kannata selliseid mänge väga pikalt mängida :)

Nutitelefonide võimsus ja akumaht

Mängude üldine mängitavus sõltub mängust endast ja muidugi ka telefoni suutlikusest. Leidub väga lihtsakoelisi mänge, nagu erinevad kaardi-, lihtsamad arkaad- ja mõistatusmängud, mille mängimine toimub täiesti sujuvalt ka säästunutikates.

Samas võib leida mitmeid arvutimängudest tuttavaid seeriaid (Need For Speed, The Sims 3), mille sujuv 3D maailma kujutamine eeldab vähemalt 1GHz protsessoriga nutiseadet. Olgu selleks siis Androidiga tahvelarvuti või telefon.

Samas tuleb alati arvestada, et kui juba suuremat sorti mängimiseks peaks minema, tasub ligi võtta ka akulaadija. Suured ja ilusad mängud tekitavad tõsise energiajanu ning aku võib tühjeneda isegi paari tunniga.

Väike ülevaade tasuta Android Marketis saadaolevatest mängudest

Arkaad- ja actionmängud

Kõige tuntum mäng, mida saab mängida ka Android'is, on loomulikult Angry Birds. Põhimõtteliselt on tegemist kohustusliku mänguga, mida värske nutiseadme omanik peaks proovima. Jämedalt kirjeldades, sinu ülesanne on suure ragulka abil Vihaseid Linde röövlite suunas lennutada. Lihtne, aga väga elegantselt toimiv ja kaasakiskuv mäng.

Kellele see mäng meeldib, võiks kindlasti uurida ka teisi versioone, nagu Angry Birds Rio ja Angry Birds Seasons. Tuleb aga hoiatada, et Angry Birds toimib sujuvamalt, kui tegemist on vähemalt keskmike hulka kuuluva nutikaga.

Labyrinth Lite on mäng, mille mängimiseks tuleb nutikat liigutades kuulikest õiges suunas juhatada. Tegemist pole sugugi lihtsa mänguga - keerulisemad tasemed nõuavad kas suurt täpsust või kiireid käsi. Kõige keerulisemad aga mõlemat.

Glow Hockey immiteerib õhuhokit, kus tuleb litter pisikese ala peal vastase värvasse lüüa. Litrit toksimine läbi puutetundliku ekraani toimib kenasti ning mänguelevust lisab mängu äge visuaalne pool. Erinevad raskusastmed teevad mängu vastasega põnevaks kuid siin oligi ainuke miinus: mängu ei saa mängida kahekesi korraga.

Selle mure likvideerib Glow Hockey 2, kus saavad mängida kaks inimest korraga. Kõige ideaalsem oleks selline mäng näiteks mõnel tahvelarvutil, aga miks mitte ka ligi 4" ekraaniga nutitelefonil.

Mõistatusmängud

X Construction Lite kujutab endast väikest insenerioskuste näitamist, ehitades sildu. Mängu vaba versioon sisaldab küll ainult 9-t taset, kuid see on täiesti allalaadimist väärt.

Move the Box on omapärane mõistatusmäng. Ülesandeks on laduda kolm samavärvi kasti ritta. Kuid kolme erineva kastiga läheb olukord juba päris põnevaks. Seda sellepärast, et silma tuleb peal hoida ka liigutuste arvul. Kokku on erinevaid tasemeid 72.

Kaardi- ja kasiinomängud

Antud kategoorias on raske mingit konkreetset mängu esile tuua, sest kõik sõltub mängija eelistustest. Kuid enamlevinud populaarsete mängude hulgast leiad kindlasti endale sobiva.

Järgmises postis jätkame igapäeva-, ralli- , spordi- ja widget'ite kujul leiduvate mängude ülevaadetega.

« Tagasi