Eraklient -

Uudised

TeamViewer - sild arvuti ja nutitelefoni vahel

18.10.2011

Aeg-ajalt juhtub, et hirmsasti tahaks koduarvutile kiiresti ligi pääseda. Olgu selleks siis mingi faili olemasolu viimases või mõni muu pakiline asi. Kui sülearvutit parasjagu käepärast pole, võib siinkohal appi tulla ka Android'i või iOS-iga varustatud nutitelefon!

Teamviewer annab ühe väga huvitava ja omapärase võimaluse kaughalduseks. See tegevus näeb välja nii, et sul on võimalik teist arvutit sõna otseses mõttes kaugjuhtida, üle Interneti. Kaughaldus on kasulik tööriist klientide arvutimurede lahendamiseks, ent sellist vahendit saab eraisik personaaleesmärkidel ka tasuta kasutada.

Kui kaughaldus kahe arvuti vahel on suhteliselt levinud lahendus, siis arvuti kaughaldus läbi nutitelefoni mitte nii väga. Eriti, kui me räägime tasuta kasutatavatest vahenditest, mis toimiksid sedavõrd lihtsalt.

Varusta seadmed TeamViewer'iga

Esimene ülesanne on toksida brauseriaadressile www.teamviewer.com ja alustada tarkvara laadimisega. Kaetud on nii Windows, Mac ja Linux, mobiilimaailmale on olemas Android'i ja iPhone'i rakendused.

Loomulikult käib asja juurde ka kasutajakonto registreerimine, ent sellest on päriselt kasu ka. Kui oled erinevad seadmed TeamViewer'iga varustanud, käivitanud ja sisse loginud, saad kõik seadmed oma kasutajakonto alla salvestada. Sinna nimekirja jõuab seade tagasi isegi siis, kui sa vahepeal tarkvara seadmest eemaldad ja hiljem tagasi salvestad.

Ära anna õigusi kergekäeliselt

Tarkvara salvestades pane tähele, kas ja kuidas sa soovid anda õigust oma arvutile ligi pääseda. Kui sa näiteks lood oma privaatvõrku, soovides töötavale arvutile ilma kinnituseta ligi pääseda, tuleb sul sellega ka arvestada. Näiteks luues TeamVieweri kontole korraliku ja tugeva parooli, et vältida kellegi teise võimalikku sissetungi sinu seadmetele.

Android rakendus

Rakenduse saab kätte Android Market'ist. Sisuliselt sobib TeamViewer kõigi Android nutitelefonidega, mille versioon ei ole vanem 1.6-st. Väheoluline pole ka tõik, et rakendus jookseb kenasti ka nn "säästunutikates", millel suured jõudlusnäitajad puuduvad.

 

Siiski tuleb arvestada tõsiasjaga, et arvutiekraani nutitelefoni ekraani mahutamine ei ole lihtne ülesanne. TeamViewer saab sellega aga üsna kenasti hakkama - HTC Wildfire pisikesele ekraanile mahub ülevaatlikult pool arvutiekraanist.

Kaugjuhtimine läbi lukuaugu

See pool pilti pole aga väga loetav ega täpselt juhitav. Siinkohal tuleb appi TeamVieweri tööriistariba ja mitmikpuute tugi. Nii saab ekraanipilti suurendada-vähendada kahe näpu abil. Esile saab kutsuda klaviatuuri, vajutada hiire paremat nuppu, suumida, anda edasi klahvikombinatsioone ja vajadusel rakendust seadistada.

Väikese harjumise järel saab arvuti hiire ja üldise pildijuhtimisega kenasti hakkama ning tööriistaribal toodud juhtnupud on mugavad kasutada. Klaviatuuri vaade toob esile ka arvutiklaviatuuril asetsevad lisanupud - Shift, Ctrl ja Alt. Viimane klaviatuur-plus tähistusega ikoon manab esile kõik ülejäänud nupud.

Seega olemas on kõik, mida peentööks arvuti taga võib vaja minna.

Toimib tõrgeteta

Ühendus nutitelefoni ja arvuti vahel on hämmastavalt stabiilne. Tunniajane seanss püsis ilma ühegi katkestuseta ning korraliku ühenduse korral on ka viivitus minimaalne. Tõsi küll, pikemate kaugjuhtimiste puhuks tasub arvestada akulaadimisvajadusega.

TeamViewer lubab valida erinevate seadete vahel, mis aitavad kehva ühenduse korral. Kindlasti tasub välja lülitada taustapildi kuvamine ja vajadusel seadistada optimeerimine kiirusele. Sellega kannatab suurel määral küll pildikvaliteet, kuid see võib ennast õigustada.

TeamViewer on saanud hakkama väga asise tarkvarapaketiga. Sellest võib kasu tõusta erinevate probleemide lahendamisel, kui ise kohal ei saa olla. Või kui soovid oma kodu- või tööarvutisse turvaliselt ligi pääseda. Enamasti ei valmista probleeme ka tulemüüri või muu takistava teguri olemasolu.

 

 

Lisainfo

« Tagasi