Eraklient -

Uudised

Alternatiivid Microsoft Office'i kontoripaketi tarkvaradele

24.04.2011

Eelmine kord kirjutasime Elisa blogis Microsoft Office'i kontoripaketi vähemtuntud programmidest, siis täna vaatame nende alternatiive. Olgu kohe öeldud, et tegemist ei ole üks-ühele võrdlusega, vaid pigem sarnaseid võimalusi pakkuvate tarkvarade soovitustega.

Rääkides Microsoft Office'i alternatiividest, ei saa üle ega ümber OpenOffice'i mainimisest. See vabavaraline projekt on tiivustatud Office'ist ja sealne tarkvara on jaotatud selliselt:

  • Writer - Word
  • Calc - Excel
  • Impress - PowerPoint
  • Base - Access
  • Draw - Publisher, Visio

Sellegipoolest jäävad mõned osad Office'i paketist täitmata ning on ka teisi alternatiivseid võimalusi soovitud ülesannete täitmiseks. Vastavalt Microsoft'ile toome välja levinumad alternatiivid.

Project - Gantter

Gantter on tuttav neile, kes on töötanud Microsoft Project'iga. Tegemist on veebipõhise teenusega ehk alla laadima midagi ei pea, vaid saad seda kasutada oma internetilehitsejas. Väliselt sarnaneb Gantter väga tugevalt Micrsoft'i tootega ning isegi kasutusloogika on suures osas sarnane.

Eriti mugav on Gantter'it kasutada juhul, kui oled ka näiteks Google Docs'i kasutaja. Viimane eeldab seda, et oled teinud omale Google kasutaja ja sellisel juhul on sul koheselt ligipääs ka Gantter'isse.

http://gantter.com/

Onenote - Evernote

Kui sulle meeldib OneNote'i kasutada erinevate konspektide ja ülesvõtete tegemiseks, siis tasuta alternatiiv selleks võiks olla näiteks Evernote. Programm suhtleb sinuga ka eesti keeles ning on kättesaadav nii arvutis, internetis kui ka nutiseadmes.

Ainukeseks Evernote kasutamise tingimuseks on sinna konto registreerimine. Kui see tehtud, on sinu käsutuses tarkvara, mis aitab koostada tegevusliste (to-do), salvestada hääl- või videomemosid, lohistada pilte otse veebist ja palju muud.

Iga sinu ülestähendus sünkroniseeritakse automaatselt Internetti, kus on mahtu 60Mb jagu. Lisades Evernote'i rakenduse näiteks nutitelefoni, saad senised märkmed automaatselt ka sinna.

http://www.evernote.com/about/intl/et/

Publisher - Scribus

Kuigi Publisher'i funktsionaalsust täidab ka OpenOffice'i Draw, siis teine võimalus on kasutada natuke konkreetsemat Scribus tarkvara. Ülevaate Scribuse näidetest saab siit (inglisekeelne).

Olgu öeldud, et Scribust peetakse päris korralikuks küljendustarkvaraks, mida võivad kasutada rahumeeli nii algajad kui ka näiteks professionaalid. Lisaks on programm kättesaadav mitmetele platvormidele: Windows, Linux ning ka Mac OS X

http://www.scribus.net/canvas/Scribus

InfoPath - Freedback.com

Parim tasuta võimalus küsitluste loomiseks on kasutada veebiteenust Freedback. Tõsi, tasuta versioon on küllaltki piiratud: saad teha veebilehele küsitluse ja soovi korral lisada selle enda koduleheküljele. Vastused saadetakse koostajale e-maili teel ning koopia jäetakse ka Freedback'i lehele.

Lisaraha eest on valikuvõimalused juba oluliselt suuremad: vastused on võimalik näiteks Excel'isse salvestada, küsimustik võib olla suunatud erinevatele ettevõtte üksustele ja palju muud. Täpsemalt saad uurida Freedback'i kodulehelt.

http://www.freedback.com/

Visio - Dia, LucidChart.com

Dia on tarkvara, mis mõeldud otseseks tasuta asenduseks Microsoft'ile. Tarkvara kasutusloogika ja väljanägemine on Microsoft Visio'ga ääretult sarnane ning oma eesmärgiga, ehk diagrammide loomisega, saab Dia hästi hakkama. Programm töötab kõigi enamlevinud platvormidega (Linux, Mac, Windows).

http://live.gnome.org/Dia

Kes aga tarkvara installeerimisest ja sellega kaasnevast lugu ei pea, võib kasutada online teenust LucidChart. Kogu kasutusloogika on eelnevate alternatiividega sarnane, küll aga tuleb tasuta versioonis arvestada teatud piirangutega.

Nendeks on kuni 25Mb suurune maht, maksimaalselt 60 objekti dokumendi kohta ning koostööd saavad ühe dokumendiga teha kuni 2 kasutajat. Kui diagrammide ja jooniste tegemine pole põhitöö, siis LucidChart on kindlasti kasutamist väärt

https://www.lucidchart.com/

Lisainfo

« Tagasi