Eraklient - Tahvelarvutid veebruar 2015

Uudised

Tutvume Nokia nutitelefonide operatsioonisüsteemi Symbiani heade külgedega

15.03.2011

Nokia N8 ja Nokia uus operatsioonisüsteem Symbian ^3 on nii internetiväljaannetes kui ka ülejäänud meedias, saanud tugeva kriitika osaliseks. Sellele on võrdluses teiste operatsioonisüsteemidega ette heidetud nii liigset konservatiivsust kui ka jäikust. See on koht, kus ma pean kritiseerijatega nõustuma. Kui vaadata uuele Symbian ^3 operatsioonisüsteemile otsa kui multimeedia telefonina reklaamitava Nokia N8 tarkvarale, siis ei ole see tõesti ehk nii paindlik ja rohket meelelahutust pakkuv kui seda on Android. Aga täna tahan ma seda palju kriitikat pälvinud operatsioonisüsteemi tutvustada teile hoopis teise nurga alt.

Kohe-kohe on müügile jõudmas uus Nokia kommunikaator E7, mida paljud selle seeria telefonide fännid ja austajad on pikisilmi oodanud. Viimane Nokia kommunikaatorite seeriasse kuulunud telefon oli E90, mille tootmist alustati juba 2007. aastal. Tuli pikalt oodata, kuid nüüd on uus telefon olemas. Vaadates ajalooraamatutesse selgub, et just 1996. aastal toodetud Nokia 9000 kommunikaatorit peetakse tõsiste äriklassi telefonide esmasündinud lapsukeseks. See on tekitanud suured ootused ka järgmiste selle seeria mudelite osas ning Nokia on suutnud neid ka täita. Aga kas ka sellel korral?

 

Nokia kommunikaator E7 - äri lihtsustamiseks loodud

Head omadused

Oma ülesehituselt on Nokia harjumuspärastest kommunikaatori seeriasse kuuluvatest telefonidest erinev. Pole enam kahte eraldi ekraani, ühte telefoni peal ja teist peidetuna telefoni sees; on vaid üks ja suur 4" puutetundlik ekraan, mis peidab mugavat kolmerealist füüsilist QWERTY klaviatuuri. Nokia QWERTY klaviatuuriga telefonidele omaselt kasutatakse ka selle telefoni puhul Eestis saksapärase asetusega QWERTZ-klaviatuuri, mis toob endaga kaasa meile nii vajalikud täpitähed. 

 

Ekraan

Suur ja selge ClearBlack tehnoloogiaga ekraan muudab ekraanil olevate asjade jälgimise väga lihtsaks. Symbian ^3 operatsioonisüsteemiga kaasnevatele kolmele avaekraanile on kasutajal võimalik välja tuua kuni 6 erinevat vidinat, mis teeb kokku 18 inforohket paneelikest sinu telefoniekraanil. Just see ongi minu arvates esimene selge Symbian ^3 operatsioonisüsteemi eelis konkurentide ees.

Ühele avaekraanile on võimalik välja tuua suures koguses kontsentreeritud infot. Piisab vaid telefoni klahviluku avamisest, kui mul on avaekraanil olemas info kellaaja, edasise päevaplaani (kalendris), uute e-mailide kohta postkastis, vastamata kõnede ja lugemata SMSide kohta ning tähtsamate uudiste kohta CNNis või Postimehes. See kõik on vaid ühel ekraanil, aga teil on ju neid ekraane rohkem. Seega on võimalik kolmele ekraanile mahutada palju infot, mille jälgimine on lihtne ja mis peamine, ajasäästlik. Kui tihti me kohtame osakonnajuhti, müügimeest, logistikut, projektijuhti, kellel on pidevalt aega, et oma telefoni ekraanidelt vajalikku infot taga otsida. Nende jaoks on iga sekund arvel ja kontsentreeritult ühest kohast info kätte saamine on neile ülimalt oluline. Seda suudab Nokia E7 ja Symbian ^3 operatsioonisüsteem neile kindlasti pakkuda.

Internet ja e-mailid

Täna on paljudel  inimestel rohkem kui üks e-maili postkast. Väga tavaline on ju, et on töökoha e-mail ja isiklik e-mail.  Et aga mõlemast postkastist oleks pidevalt ülevaade, pakub Symbian ^3 võimalust tuua avaekraanile mitu e-maili postkasti. Nii saab kiirelt jälgida, kui palju on uusi e-maile ühele või teise e-posti aadressile saabunud.

Personaliseerimine

Lisaks avaekraanide kohandamise võimalusele lubab Symbain ^3 personaliseerida ka telefoni menüüd. Võimalik on muuta kataloogide järjestust, neid juurde luua, kustutada, asju erinevatesse kataloogidesse paigutada. Te saate luua endale meelepärase ja mugava failisüsteemi, mitte ei pea leppima juba tootja poolt loodud loogikaga.

Seega võib kokkuvõtteks öelda, et Symbian ^3 operatsioonisüsteem on ajasäästlik, pakkudes suurel hulgal kontsentreeritud infot ja rohkeid personaliseerimise võimalusi, mis on just oluline kui su töö on tempokas.

 

Experience the Nokia E7 tutvustusvideo

Lisainfo

« Tagasi