Eraklient -

Uudised

Elisa on Eesti läbi aegade suurima filmiprojekti – Filmitalgute toetaja!

03.08.2011

Elisa annab hääle ja interneti Eesti läbi aegade suurimale filmiprojektile - Filmitalgutele. Talgute tulemusel valmib Eesti Filmi 100-ks sünnipäevaks suuremahuline täispikk mänguline ulmefilm, mille tegemises osaleb üle Eesti kokku ligi 10 000 inimest.

Filmitalgud liiguvad filmivõtetega üle kogu Eesti ühest maakonnast teise ning suhtlevad sel ajal Elisa võrgus ning on internetis Elisa MiNT toel.

Kinobussi turundusassistendi Meeli Heina sõnul on Kinobussi Filmitalgud meediausku. „Filmi tegemine koosneb mitmete erinevate meediumite kasutamisest sõnumi edastamiseks. Talgutegevuse aluseks on aga see, mida eestlastele salamisi teha meeldib, kuigi nad seda ise väga tunnistada ei taha. Salasõnaks on suhtlus, suhtlus ja veelkord suhtlus! Seda nii filmitalgute meeskonna vahel kui ka kõigi partnerite ja sõpradega, kes talgutegevusele kaasa aitavad. Üheks toredaks partneriks on Elisa, kelle abiga saamegi kõik jutud räägitud! Elisa MiNT aitab aga vahendada filmivõtetel toimuvat tegevust kõigi huvilisteni interneti kaudu. MiNTi vahendusel saab täidetud nii talgublogi kui ka pildipank. Põhiliseks märksõnaks filmivõtetel on aga ikka koos tegemise rõõm - koos teevad filmi nii Kinobuss, Elisa kui ka kogu Eesti rahvas," rääkis Meeli Hein.

Talgufilm valmib filmiproffide juhendamisel ja eestvedamisel ning rahva kaasalöömisel ning tugineb Eesti legendidele ja võtab kokku eestluse elujõu. Stsenaariumi on Rahva toel kirja pannud Aina Järvine, Margit Keerdo ja Peep Pedmanson.

Filmi peaosatäitjaks on laulja Lenna Kuurmaa. Lisaks valis žürii ja rahvas Kanal 2-e Kinotehase saate kaudu kaks noort filmi peaosadesse, kes astuvad üles Lenna Kuurmaa kõrval Mihkli ja Brenda rollides. Pärast saate pikki ja pingelisi 6-t osa, osutusid rahva lemmikuteks ja võitjateks Ester Korkiasaari ja Märt Koik.

Talgufilm on suur kingitus Eesti filmi 100. juubeliaastaks - 2012 on ametlikult Eesti Filmi Aasta.

Dokumentaalfilm esilinastub 11.11.11 ning seda näidatakse samal ajal kõikide Eesti maakondade kinopunktides.

Loe lähemalt Filmitalgute kohta. Marik.

« Tagasi