Eraklient -

Uudised

Riiklikult tunnustatud Mobiil-ID-ga saab valimistel hääletada

15.02.2011

Veebruari alguses jõustus uus isikut tõendavate dokumentide seaduse redaktsioon, mis mille järgi on alates 1. veebruarist 2011 väljastatud mobiil-ID riikliku garantiiga elektrooniline dokument. Lisaks isikutuvastamisele ja digitaalsele allkirjastamisele võimaldab uus riiklik Mobiil-ID hääletada valimistel.

Riikliku Mobiil-ID lepingu saab sõlmida kõikides Elisa esindustes. Peale lepingu sõlmimist väljastatakse Mobiil-ID SIM-kaart ning teenuse aktiveerimiseks (riiklike sertifikaatide taotlemiseks) tuleb minna Politsei- ja Piirivalveameti kodulehele

Olemasolevatel Mobiil-ID teenuse kasutajatel on samuti võimalik taotleda oma teenusele uued riiklikud sertifikaadid. Enne 1.02.2011. väljastatud Mobiil-ID teenusele riiklike sertifikaatide taotluse läbivaatamise eest tasutakse riigilõiv 7€ algselt Elisa poolt ja Elisa lisab seejärel omakorda Mobiil-ID lepingus märgitud maksja arvele riigilõivule vastava summa, millele lisandub käibemaks.

Kõik enne 1. veebruari 2011 väljastatud Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad kehtivusaja lõpuni ja nende uuendamine ei ole kohustuslik.

Riikliku Mobiil-ID teenuse sertifikaatide kehtivusaeg on 3 aastat.

Täpsemat teavet elektroonilise hääletamise kohta mobiil-IDga leiab vabariigi valimiskomisjoni kodulehelt

« Tagasi