Mobiil-ID

Mobiil-ID on ID-kaardil põhinev lahendus, mis võimaldab juurdepääsu paljudele elektroonilistele e-teenustele. Sa saad teha samu e-toiminguid, mis ID-kaardigagi - sisse logida internetipankadesse ja digitaalselt allkirjastada erinevaid lepinguid.

Lihtne

Enam ei vaja sa eraldi kaardilugejat - e-teenustesse saad siseneda igast võrguühendusega arvutist ning pole tähtis mis veebilehitseja seal on. Mobiiltelefon täidab ühel ajal nii "ID-kaardi" kui ka kaardilugeja funktsiooni.

Mugav

Mobiiltelefon on tavaliselt ikka käepärast ja enamasti seisnebki mugavus peamiselt selles, et sa ei vaja eraldi kaardilugejat. Veelgi mugavam on aga näiteks Swedbank'i mobiilse panga külastamine, kuhu saad siseneda otse telefonist ning arvutit polegi vaja! 

Kiire ja turvaline

Mobiil-ID abil saad toiminguid teha sama kiiresti kui PIN-kalkulaatori või paroolikaardiga. Mobiil-ID turvalisus on võrdne ID-kaardi turvalisusega. Isikusamasuse tõestamine ning digitaalallkirja andmine Mobiil-ID-ga on turvaline tänu rakendatavale tehnoloogiale ja PIN-koodidele. Mobiil-ID ei ole kopeeritav. Samuti võid piisavalt kindel olla, et Mobiil-ID kasutaja on just see, kelle ta väidab end olevat.